(İSTANBUL) - Beykoz’un toplu ulaşım sorunları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bürokratları ve muhtarlarla yapılan toplantıda değerlendirildi. Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, “Ulaşım problemlerini İBB ile koordinasyon içinde ve önem sırasına göre hızla çözmek için çalışıyoruz” dedi.

Beykoz’un toplu ulaşım sorunlarının ve taleplerin değerlendirildiği toplantı, Başkan Köseler’in yönetiminde gerçekleştirildi. İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe, ilçede görev yapan mahalle muhtarlarının yanı sıra İETT Yolcu İşleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin, İBB Anadolu Yakası Muhtarlık İşleri Müdürü Neval Gündoğan ile Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri katıldı. 

Toplantıda muhtarlar, mahalleleriyle ilgili ulaşım problemlerini ve otobüs taleplerini aktardı.

Başkan Köseler, halkın taleplerinin ilk bildirim noktası olan muhtarları, İETT bürokratları ve İBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı ile buluşturan çözüm odaklı bir toplantı yaptıklarını söyledi. Kendisinin geçmiş belediye başkanlığı döneminde yapılan ve özlenen halk günlerini, mahalle buluşması olarak Beykozluların ayağına götürdüklerini belirten Başkan Köseler, “Beykoz’umuzun ulaşım ve erişim problemlerini İstanbul Büyükşehir Belediyemizin desteği ile önem sırasına göre hızla çözmek istiyoruz. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Bugünkü toplantı bir başlangıçtı. İlerleyen süreçte toplantılarımız devam edecek” diye konuştu. 

Ek sefer, yeni hat ve durak gibi tüm talepleri aldıklarını ve hızla çözmek için çalışma başlatacaklarını belirten İETT Yolcu İşleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin de Beykoz’da yakın zaman önce birçok mahalledeki toplu ulaşım sorununu çözdüklerini belirtti. Şu anda 43 hatta 283 araç ve 2 bin 560 sefer ile hizmet verdiklerini, son 1 yılda 22 kapalı durak montajı yaptıklarını belirten Yetkin, yeni otobüslerin hizmete alınasıyla Beykoz’daki İETT otobüs ve sefer taleplerini daha çok karşılayacaklarını dile getirdi.

İzmir Metrosu 24 yılda 1 milyar 400 milyon yolcu taşıdı İzmir Metrosu 24 yılda 1 milyar 400 milyon yolcu taşıdı