Bayramiç Belediyesi, deprem felaketinde büyük yıkıma uğrayan Hatay’ın Defne ilçesindeki kadınlara küçük bir sürpriz yaparak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Ekipler, depremzede kadınlara, Bayramiç Üreten Kadınlar Pazarı’nın el işi ürünlerinden hediye etti.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ilk gününden bu yana deprem bölgesinde desteğini sürdüren Bayramiç Belediyesi, Kadınlar Günü’nü de unutmadı.

Ayvacık Belediyesi ile birlikte Hatay’ın Defne ilçesinde çadırkent ve aşevi kuran Bayramiç Belediyesi, sosyal yaşamı canlı tutmak adına çalışmalar yapmaya da devam etti. Bu faaliyetler kapsamında Bayramiç Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karadeniz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Defneli kadınlara, Bayramiç Üreten Kadınlar Pazarı’nın el işi ürünlerinden hediye etti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Karadeniz, “Defne’de yaşam koşullarını iyileştirmek için belediye personeli ve gönüllü vatandaşlarla büyük çaba sarf ediyoruz. Böyle özel anları da atlamak istemiyoruz. Bayramiç Üreten Kadınlar Pazarı’nda takı ve el işi yapan kadınlarımız, en güzel ürünlerini Defneli kadınlar için hazırladı. Kadınlarımızın yüzünde tebessüme sebep olduysak ne mutlu bize” dedi.