Bayraklı Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, gıdadan hijyen ürünlerine dek yüzbinlerce malzemeyi afet bölgesine ulaştırdı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Biz bir aileyiz ve bizim yaptığımız, bir aile bireyinin yapması gerekenler. İlk günden itibaren depremzedelerimizin yanında olduk ve her zaman olacağız” dedi.

Bayraklı’da depremlerin ilk gününde başlatılan yardım seferberliği devam ederken afet bölgesine iletilen yüzbinlerce ihtiyaç malzemesi de depremzedelere ulaştırıldı. Bayraklı Belediyesi’nde tek merkezde toplanan 500 bine yakın gıda ürünü, 101 bin bebek gıda ve çocuk bakım ürünü, 74 bin giyim eşyası, 57 bin şişe su, 83 bin hijyen malzemesi, 27 bin ev eşyası, 91 soba, 209 çadır ve 24 seyyar tuvalet gibi ihtiyaç ürünleri TIR’larla bölgeye gönderildi.

Deprem bölgesinde ve dağ köylerinde incelemelerde bulunarak depremzedelerle bir araya gelen Başkan Sandal, “Biz bir aileyiz ve bizim yaptığımız, bir aile bireyinin yapması gerekenler. İlk günden itibaren depremzedelerimizin yanında olduk ve her zaman olacağız. Bu acının tarifi yok. Elimizden geldiğince tüm ihtiyaçların karşılanması için mücadele etmeye ve var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.