Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, deprem felaketinin ilk gününden bu yana sürdürülen yardım çalışmaları hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na detaylı rapor sundu. Kılıçdaroğlu’na bölgeye ulaştırılan destekler hakkında bilgi veren Sandal, daha sonra Malatya’ya geçerek afet bölgesinde depremzedelerle buluştu ve taziye dileklerini iletti. Sandal, “Bu acı hepimizin ve yaralarımızı birlikte sarıyoruz” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri sonrası Bayraklı’dan yapılan yardım çalışmalarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na anlattı. Depremin ilk gününden itibaren 21 TIR ve kamyonlar dolusu ihtiyaç malzemesinin afet bölgesine ulaştırıldığını belirten Başkan Sandal, desteklerin aralıksız süreceğini belirtti.

MALATYA’DA DEPREMZEDELERLE BULUŞTU

Başkan Sandal, Ankara’daki görüşmenin ardından, depremin vurduğu Malatya’ya geçerek afet bölgesinde depremzedelerle buluştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ile dağ köylerini ziyaret eden Başkan Sandal, depremzedelere taziyelerini iletti. İhtiyaç duyulan yardım malzemelerinin tespiti yapıldı ve en kısa zamanda temin edilmesi için çalışma başlatıldı.

“YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Türkiye’yi yasa boğan büyük felaketin ilk gününden bu yana yardım çalışmalarımızı bir an durdurmadık. Bayraklı halkının sağ duyusu ile TIR’lar dolusu destek malzemesini deprem bölgelerine ulaştırdık. Bugün depremin vurduğu Malatya’dayız. Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba ve Milletvekilimiz Polat Şaroğlu ile afet bölgesinde, dağ köylerinde depremzedelerimizin yanındayız. Bu acı hepimizin ve yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.