Batman’da evde bakım maaşı kesilen yüzlerce engelli vatandaştan biri olan engelli Hasan Hüseyin Uçar, mağdur olduğunu belirterek, bu düzenlemenin gözden geçirilmesini istedi.Ercan ARSLAN (BATMAN HABER)- Engelli raporlarında yapılan güncelleme sonucu evde bakım maaşından olan yüzde 94 ortopedik engelli Hasan Hüseyin Uçar, çok büyük bir mağduriyet yaşadıklarını belirtti.

İzmir Çiğli’de inşaatlara sıkı denetim İzmir Çiğli’de inşaatlara sıkı denetim

Ağır engelli ve bakıma muhtaç olmalarına rağmen bakıcı maaşlarının kesildiğini öğrenince adeta şok yaşadıklarını kaydeden Uçar, "Gördüğünüz gibi ben engelli sandalyeme mahkum olmuş bir şekilde yaşamımı sürdürüyorum. Ne kalkabiliyorum ne de yürüyebiliyorum. Engellilere verilen evde bakım maaşı engellilerin cebine girmiyor ki, ona bakan bakıcıya veriliyor. Bunu da bizden esirgediler. Şimdi biz ne yapacağız? 3 haftadır Batman’da yaklaşık 600 arkadaşımızın evde bakım maaşları kesildi. Anlayamadık, neden kesildi? Bize ayrıntılı bir bilgi vermelerini istiyoruz.

Benim raporum yüzde 96’dır, 4 daha olursa yatalak olacağım. O vakit sırt üstü yatacağım ve evden de çıkamam. Ben kendime de acımıyorum, bir arkadaş, hem kendisi hem de hanımı engellidir ve iki çocukları var, bu engellilerin hepsinin çocukları var. Peki, bunlar ne ile geçinecekler? Benim gibi Batman’da binlerce insan var, ülkenin eline bakıyor. Ayrıca ekonomik sıkıntı içerisinde ihtiyaçlarımızı karşılayamaz durumdayken üstüne üstlük bu kesintinin de olması bize büyük bir mağduriyet yaşattı. Yetkililerden isteğimiz, evde bakım ücretlerinin tekrar verilmesidir” diye konuştu.