Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, İçişleri Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Vilayetler Evi'nin plajına mavi bayrak asıldı.BALIKESİR (İGFA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Küçükköy Mahallesi Sarımsaklı mevkisinde bulunan Vilayetler Evi'nin tesisine mavi bayrak teslim töreni yapıldı. Törene Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Vilayetler Hizmet Birliği Genel Sekreteri İsmail Sündük ile vatandaşlar da katıldı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kente bu yıl üç ilave mavi bayrak kazandırıldığını söyledi.

Bursa İznik'te gençliğe yeni merkez Bursa İznik'te gençliğe yeni merkez

Hasan Şıldak, kriterleri tamamlayan tüm tesislerin ve sitelerin mavi bayraklı olmasını istediklerini belirterek "Bugün burada kamuya ait ilk mavi bayrak alan Türkiye'deki ilk tesis ise Vilayetler Hizmet Birliğine ait olan Vilayetler Evi oldu" dedi.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir Ateş de kriterleri taşıyan her bölgeye mavi bayrak verme gayretinde olduklarını bildirdi.

Konuşmalar sonrasında Vilayetler Evi'nin sahilinden cankurtaranların jet skilerle getirdikleri mavi bayrak, Vali Şıldak ve beraberindekilerce göndere çekildi.

https://twitter.com/TC_icisleri/status/1535148337988509697