İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır kırsalında tespit edilen 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini terör örgütünün sözde sivil yapılanması (YPS) mensubu 1 kişinin sağ olarak ele geçirildiğini, teröristlere yardım ve yataklık eden 4 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

SEÇMENLERİN, BUGÜNDEN SONRAKİ ADRES DEĞİŞİKLİKLERİ, ANCAK İLÇE SEÇİM KURULLARININ KARARIYLA KÜTÜĞE İŞLENECEK SEÇMENLERİN, BUGÜNDEN SONRAKİ ADRES DEĞİŞİKLİKLERİ, ANCAK İLÇE SEÇİM KURULLARININ KARARIYLA KÜTÜĞE İŞLENECEK

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ve Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde operasyon yürütüldüğünü kaydetti. Yerlikaya, EGM İstihbarat Başkanlığı, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü, Havacılık Dairesi Başkanlığı ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalarda; EGM İHA keşif gözetleme faaliyeti sırasında Diyarbakır kırsalında 3 teröristin tespit edildiğini ifade etti. Bakan Yerlikaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Jandarma Genel Komutanlığımızın koordinesinde yürütülen operasyon kapsamında, EGM İstihbarat Başkanlığımız, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğümüz, Havacılık Dairesi Başkanlığımız ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığımızca yapılan çalışmalarda; EGM İHA keşif gözetleme faaliyeti sırasında Diyarbakır kırsalında 3 terörist tespit edildi. Bu sabah, Diyarbakır PÖH, JÖH, JOPER ile EGM-İHA ve J-SİHA destekli operasyonda 3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi, terör örgütünün sözde sivil yapılanması (YPS) mensubu 1 şahıs ise sağ olarak yakalandı. Teröristlere yardım ve yataklık eden 4 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonu gerçekleştiren kahraman polis ve Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizlerle."

Öte yandan, operasyonda 2 adet M16 uzun namlulu silah, 1 Kalaşnikof, 3 el bombası ve 1 tabanca ele geçirildi.