MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıklayan Hür Dava Partisi’nin (HÜDAPAR) Hizbullah terör örgütüyle ilişkisi olmadığını savundu. Bahçeli, “Hizbullah terör örgütüyle Hür Dava Partisi arasında berrak bir ilişkiye, bu çerçevede ikna ve tevsik edici bir bilgiye bu zamana kadar tesadüf edilmemiştir… Hür Dava Partisi, terörü tümden reddetmiş, hiçbir yasa dışı örgütle bağının olmadığını, eğip bükmeden milletimizle paylaşmıştır. MHP ve Cumhur İttifakı için bu tutum ve duruş, yeterli ve değerlidir” dedi.

Devlet Bahçeli, bugün yaptığı yazılı açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıklayan HÜDAPAR’ın Hizbullah terör örgütüyle ilişkisi olduğu iddiasına ve MHP’nin duruma sessiz kaldığı yönündeki eleştirilere yanıt verdi. Bahçeli, açıklamasında özetle şunları kaydetti:

SABIKALI MÜFTERİLERİN, CUMHUR İTTİFAKI’NI YIPRATMAK NİYETİYLE GERÇEKLERİ BAĞLAMINDAN KOPARMA YARIŞINA GİRDİKLERİ ANLAŞILMAKTADIR”

“Son günlerde Hür Dava Partisi ekseninde temerküz ve tezahür eden sanal tartışmalar, maksatlı polemikler, MHP’yi hedef alan asılsız ve ahlaksız isnatlar tarafımızca dikkatle takip edilmektedir. Gazete köşelerinde, televizyon ekranlarında ve siyasi mahfillerde sabıkalı müfterilerin, partimizi töhmet altında bırakmak, Cumhur İttifakı’nı yıpratmak niyetiyle gerçekleri bağlamından koparma yarışına girdikleri anlaşılmaktadır. Ancak bu yarışın ne sonu ne de sonucu vardır.

Zillet ittifakının HDP-PKK-FETÖ’yle kurduğu kesinleşmiş hain koalisyonu örtbas etmek için Hür Dava Partisi kanalından kara kampanya imal edenler, utanmasını kaybetmiş yalancılar ve siyasi sapkınlardır. MHP’ye haksız eleştiri oklarıyla saldıranlar, iftira atanlar, aleyhimize ileri geri konuşanlar, bilip bilmeden ahkam kesenler, evvelemirde terör örgütlerinin zillet ittifakıyla kurduğu derin bağları ve sancılı ittifak yapısını izah ve ifade etmek zorundadır.

“HÜR DAVA PARTİSİ’NİN HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜYLE BAĞ VE BAĞLANTISI OLMADIĞI AÇIKLANMIŞ VE MUHATAPLARINCA DA İFADE EDİLMİŞTİR”

Kaldı ki Hür Dava Partisi’nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir. Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla ‘Emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir’ görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur.

Her fırsatta konuşmayı alışkanlık haline getiren Sayın Tantan’ın, bu konuda sessizliğe gömülmesi, bakanlık sorumluluğunu üstlendiği dönemde Hizbullah terör örgütüne karşı hangi operasyonel faaliyetlerin yapıldığını dürüst şekilde paylaşmaktan şu ana kadar imtina etmesi doğru değildir. 57. Hükümet döneminde, 17 Ocak 2000 tarihinde Hizbullah’a yapılan seri ve kapsamlı operasyonlarda, hunhar militanlar ve örgüt lideri etkisiz hale getirilmiştir. Beykoz vakası sonrası Türkiye çapında icra edilen arama, kurtarma, baskın ve yakalama süreçlerinde 200’ün üzerinde mezar, Hizbullah terör örgütünün hücre evlerinde tespit edilmiştir.

“HİZBULLAH TERÖR ÖRGÜTÜYLE HÜDAPAR ARASINDA BERRAK BİR İLİŞKİYE, BU ÇERÇEVEDE İKNA VE TEVSİK EDİCİ BİR BİLGİYE BU ZAMANA KADAR TESADÜF EDİLMEMİŞTİR”

Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alan Hür Dava Partisi’nin ise 19 Aralık 2012 tarihinde kurulduğu bilinen bir gerçektir. Hizbullah terör örgütüyle Hür Dava Partisi arasında berrak bir ilişkiye, bu çerçevede ikna ve tevsik edici bir bilgiye bu zamana kadar tesadüf edilmemiştir.

İMAMOĞLU, 101'İNCİ HALK BULUŞMASINI ÜSKÜDAR'DA YAPTI: "BENİM, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN VE DİĞER LİDERLERİN TERÖRİST OLDUĞUNA, VATAN HAİNİ OLDUĞUNA KİM GERÇEKTEN İNANIYORSA GİTSİN ERDOĞAN'A OY VERSİN" İMAMOĞLU, 101'İNCİ HALK BULUŞMASINI ÜSKÜDAR'DA YAPTI: "BENİM, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN VE DİĞER LİDERLERİN TERÖRİST OLDUĞUNA, VATAN HAİNİ OLDUĞUNA KİM GERÇEKTEN İNANIYORSA GİTSİN ERDOĞAN'A OY VERSİN"

HDP’nin, bir kez de olsa PKK’yı kınadığına, aralarında hiçbir bağın olmadığını itiraf ettiğine hiç kimse, hiçbir millet evladı tanık olmamıştır. Ancak Hür Dava Partisi, terörü tümden reddetmiş, hiçbir yasa dışı örgütle bağının olmadığını, eğip bükmeden milletimizle paylaşmıştır. MHP ve Cumhur İttifakı için bu tutum ve duruş, yeterli ve değerlidir.”