Ayvalık Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hoş Geldin Bebek projesi kapsamında yeni doğan bebeklerin ailelerine, anne ve bebeğin ilk gereksinimlerini karşılayacak malzemelerin içinde bulunduğu paketler armağan ediliyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in eşi Canan Ergin, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ile Ayvalık’ta yeni doğan bebeklerin evlerine konuk olmaya devam ediyor.

Canan Ergin, “Bu değerli proje, hem zor şartlarda aile ekonomisine destek veriyor hem de ilk etapta, bir nebze de olsa bebeklerimizin temel ihtiyaçlarını karşılıyor” dedi.

Proje kapsamında gelir türü gözetmeksizin, başvuru yapan her ailenin evine konuk olunuyor. Başvuru, Ayvalık genelindeki tüm Sağlık Ocakları’nda ilk topuk kanı verme işlemi sırasında gerçekleştiriliyor. Sağlık Ocakları’nda doldurulan form, İlçe Sağlık Müdürlüğü üzerinden Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne ulaştırılıyor. Paketlerin içinde, ateşölçer, bebek yağı, şampuan, pişik kremi, tırnak makası, ıslak mendil, penye battaniye, mama önlüğü, penye alt üst takım, bebek bezi ile bilgilendirme kitapçığı bulunuyor.