Germencik Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan depremin ardından afetzedelere yardım ulaştırmak üzere harekete geçti.

Aydın Germencik Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan depremin ardından afetzedelere yardım ulaştırmak üzere harekete geçti.

Germencik Belediyesi, kış şartlarını da göz önünde bulundurarak battaniye, ısıtıcı, sıhhi malzemeler, hijyen malzemeleri, uyku tulumu başta olmak üzere bot, eldiven, atkı, kuru gıda bağışlarını toplayarak afet bölgesine gönderme kararı aldı. Germencik Kaymakamlığı ve AFAD iş birliğiyle sürdürülen kampanyada vatandaşlar yardımlarını, Germencik Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Merkezi, Germencik Giyim Bankası, Ortaklar Giyim Bankası, Germencik Kapalı Spor Salonu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlar da mahalle camilerine teslim edebilecek.

EVLERDEN DE TESLİM ALINIYOR

Yardımlarını ulaştıramayacak durumda olan vatandaşlar, Germencik Belediyesi’nin 0256 563 0120 numaralı whatsapp hattıyla iletişim kurmaları durumunda yardımlarını, ilgili ekibe teslim edebilecek. Nakdi yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar da AFAD’a ait TR12 0001 2009 5330 0005 0001 95 numaralı IBAN hesabına bağışta bulunabilecek.

AYHAN BARUT: "ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SONER ÇETİN'E SUİKAST GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ. VAHİM OLAYIN AYDINLATILMASINI İSTİYORUZ" AYHAN BARUT: "ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SONER ÇETİN'E SUİKAST GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ. VAHİM OLAYIN AYDINLATILMASINI İSTİYORUZ"

“YARALARI BİRLİKTE SARALIM”

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Cumhuriyet tarihinin en büyük depremlerinden birinin yaşandığını belirterek, “Kahramanmaraş merkezli olmak üzere 10 ilimizde büyük bir yıkıma sebep olan deprem yüreğimizi yaktı. Belediyemiz ve ilçemizdeki kurumlarla birlikte, bir yardım kampanyası başlattık. Tüm Germencik halkını bu tarifsiz acıyı paylaşmaya ve yaraları birlikte sarmaya davet ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Daha fazla can kaybının yaşanmamasını temenni ederek, bu vesileyle depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi bildiriyorum” dedi.