Avcılar Belediyesi, yerel yönetimlerde uluslararası en iyi uygulamalara odaklanan dünyanın tek ödül yarışması ‘Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde finale kaldı. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, “Birlikte daha güzel, daha yaşanabilir bir Avcılar inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen ve 70'ten fazla ülkenin katılımıyla bu yıl Malta’da düzenlenen yarışmada Avcılar Belediyesi finale kaldı. 30 Mayıs’ta finalistlerin yapacağı sunumların ardından 2 Haziran'da kazanan açıklanacak. Başkan Hançerli, yarışmada finale kalmaktan duydukları memnuniyeti belirterek şunları söyledi:

“Avcılar Belediyesi olarak, her zaman komşularımızın yaşam kalitesini artırmak ve daha yaşanabilir bir toplum oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Bu hedef doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar uluslararası arenada da takdir toplamaya devam ediyor. Dünyanın şehircilik alanında önde gelen ve köklü bir ödül yarışmasında finale kaldık. Avcılar'ın bu prestijli liste arasında yer almasından dolayı büyük bir gurur duyuyoruz. Bu yarışma, Avcılar'ın sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da önde gelen yaşanabilir topluluklarından biri olma hedefimizi bir kez daha pekiştirdi. Bu başarıda emeği geçen tüm belediye çalışanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına ve elbette Avcılarlı değerli hemşerilerimize teşekkür ederim. Birlikte daha güzel, daha yaşanabilir bir Avcılar inşa etmeye devam edeceğiz.”