Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Salıpazarı ilçesi Avut Mahallesi’nde düzenlenen Hıdırellez Festivali’nde mahallelilerin coşkusuna ortak oldu. Başkan Deveci, “Baharı, kardeşliği, bereketi ve üretimi kucaklamamız lazım. 14 Mayıs’ı ezberleyin ve onun için çok çalışın. Özellikle kadınlar; çocuklarınız, geleceğiniz ve torunlarınız için çok çalışın” dedi.

Salıpazarı ilçesi Avut Mahallesi’nde bu yıl 22. Hıdırellez Festivali düzenlendi. Festivale; CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve Gülay Deveci, CHP Samsun milletvekili adayları ve çok sayıda mahalleli katıldı. Mahalle sakinlerinin bayram coşkusunu paylaşan Başkan Deveci, Hıdırellez’i kutlayan yurttaşlarla oyun havası oynadı.

Kutlama programında yaptığı konuşmada Hıdırellez’in bereketi ve bolluğu temsil ettiğini belirten Deveci, şunları kaydetti:

“Bugün baharın, bereketin, barışın ve kardeşliğin müjdecisi bir günü böyle bir festivalle anıyoruz. Bu bizim geleneğimizin en temel günlerinden bir tanesidir. Baharı, bereketi, bolluğu, barışı ve kardeşliği büyük bir coşkuyla karşılıyor ve kutluyorsunuz. Bu da size yakışırdı zaten. Sevgili Avutlular, sevgili canlar, bu yetmez. Salıpazarı’nın, Ayvacık’ın, Çarşamba’nın tüm köylerinde bugünün anılması ve kutlanması gerekir. Baharı, kardeşliği, bereketi ve üretimi kucaklamamız lazım. Köy demek üretim, tarım ve hayvancılık demek. Üretimden uzaklaştık. Üretmeden bugünü anıyorsak; hak etmiyoruz demektir. Üreteceğiz. Önümüzdeki günlerde üretebileceğimiz bir model gelecek.14 Mayıs’ı ezberleyin ve onun için çok çalışın. Özellikle kadınlar; çocuklarınız, geleceğiniz ve torunlarınız için çok çalışın.”