CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, eski sevgilisi tarafından öldürülen Edanur Çoban’ın ailesini ziyaret etti. Genç, “Kesinlikle bireysel silahlanmanın önüne geçilmesi lazım, bu kadar kolay olmaması lazım silah temininin, ruhsatsız silahların bu kadar yaygın olmaması lazım. Edanur’u kaybettik, başkalarını kaybetmeyelim” dedi.

SELÇUK ÖZDAĞ’DAN, GENEL KURUL'DA YER AYRILMAMASINA TEPKİ: “AYNI İMKANLAR SAADET VE GELECEK PARTİSİ GRUBUNDAN ESİRGENİYORSA BURADA ÇİFTE STANDART VAR DEMEKTİR” SELÇUK ÖZDAĞ’DAN, GENEL KURUL'DA YER AYRILMAMASINA TEPKİ: “AYNI İMKANLAR SAADET VE GELECEK PARTİSİ GRUBUNDAN ESİRGENİYORSA BURADA ÇİFTE STANDART VAR DEMEKTİR”

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ile CHP Gençlik Kolları Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eda Albayrak, Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde 13 Eylül akşamı iş çıkışında eski sevgilisi tarafından tüfek ile vurularak öldürülen 18 yaşındaki Edanur Çoban’ın anne ile babasının taziye ziyaretinde bulundu. CHP’li Genç burada bireysel silahlanmaya dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Kesinlikle bireysel silahlanmanın önüne geçilmesi lazım, bu kadar kolay olmaması lazım silah temininin, ruhsatsız silahların bu kadar yaygın olmaması lazım. Bugün geldiğimiz Edanur’un ailesi ile beraberiz. Gencecik bir yavrumuzu kaybettik. Kolay mı yetişiyor bu gençler, bu yavrular? Aile ile bir aradayız. Edanur’u kaybettik, başkalarını kaybetmeyelim. Başka yavrularımızı kaybetmeyelim. Acısını en derinden hissediyoruz. Anne ile baba burada, giden gelmiyor. Başka olayların, başka cinayetlerin önüne geçelim. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız."