Lüleburgazlı araştırmacı yazar Ali Arslan, “Osmanlı Arşiv Belgelerinde Lüleburgaz”, “Osmanlı Salnamelerinde Lüleburgaz” ve “Cumhuriyet Dönemi Arşiv Belgelerinde Lüleburgaz” isimli 3 ciltlik yeni eserini Lüleburgaz’a kazandırdı. Arslan ile bir araya gelen Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, ortaya çıkan eserin Lüleburgaz kent kültür envanterine ışık tutacağını söyledi.

Lüleburgaz’ın tarihine ışık tutacak çok sayıda kitabı olan araştırmacı yazar Ali Arslan, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı 3 ciltlik yeni eserlerini de kent kültür envanterine kazandırdı. Arslan, Lüleburgaz Belediyesi’nin katkılarıyla basılan “Osmanlı Arşiv Belgelerinde Lüleburgaz”, “Osmanlı Salnamelerinde Lüleburgaz” ve “Cumhuriyet Dönemi Arşiv Belgelerinde Lüleburgaz” isimli kitaplarını Başkan Gerenli’ye tanıttı. 

Gerenli, Arslan’a ortaya çıkardığı bu anlamlı eser için teşekkür ederken, eserlerin Lüleburgaz kent kültür envanterine ışık tutacağını söyledi. Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi olarak kentimizin edebi hayatına katkı sunan sanatçılarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.