Dehşeti anlattılar: Tonlarca toprak, taş, dağdan mahallemize indi

Antalya'nın Elmalı ilçesinde yaşanan selin Karaköy Mahallesi'nde oluşturduğu hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı. Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, '2-3 ayda yağması gereken yağmur yarım saatte yağdı. Çok korkunç bir manzara var.' dedi.

banner237
Dehşeti anlattılar: Tonlarca toprak, taş, dağdan mahallemize indi

Antalya'nın Elmalı ilçesinde yaşanan selin Karaköy Mahallesi'nde oluşturduğu hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı.

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, '2-3 ayda yağması gereken yağmur yarım saatte yağdı. Çok korkunç bir manzara var.' dedi.

Sağanak nedeniyle meydana gelen selden dolayı mahallede bazı evler, bir ilkokul, ahırlar zarar gördü, hayvanlar telef oldu. 

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, ilçede yaşanan sel olaylarıyla ilgili hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini, seralardaki hasarın 15 milyon lirayı bulabileceğini söyledi.

Salur, Yılmazlı ve Eskihisar mahallelerindeki 12 ev, 450 dekar sera ve tarım arazilerinin zarar gördüğünü aktaran Öztekin, şunları kaydetti:  

"Orada tarım alanlarında, özellikle örtü altı sebze yetiştirilen seralarda çok büyük zarar vardı. Bütün ekiplerimiz o vatandaşlarımızın zararını gidermeye çalışırken, dün akşam saat 19.00 sıralarında bu sefer Karaköy mahallemizde çok şiddetli sel meydana geldi. Yaklaşık yarım saat içerisinde metrekareye 60-70 kilogram yağış düştü. Bunu 2-3 ayda yağması gereken yağmurun yarım saatte yağması olarak özetleyebiliriz. Çok korkunç bir manzara var. En büyük tesellimiz, insanların canına bir şey olmaması." 

Öztekin, önceki günkü selde oluşan maddi hasarın Karaköy'e göre daha fazla olduğunu belirterek, "Seraların içinde yetişmiş, pazara hazır hale gelmiş ürünler var. Hasar zannedersek 15 milyon lirayı bulur. Net rakam için çalışmalar devam ediyor. Burada o boyutta maddi olarak bir zarar yok ama felaketin boyutu çok büyük." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER