(ANTALYA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı’nda hizmete açtığı Karavan Park’ta havanın ısınmasıyla birlikte ziyaretçi yoğunluğu da arttı. Karavan Park, açıldığı günden bu yana 36 farklı ülkeden 2 bine yakın misafir ağırladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin karavan tatilcilerinin park sorununu gidermek ve onlar için güzel bir alan yaratmak amacıyla 2023 yılı Ağustos ayında Konyaaltı ilçesine bağlı Arapsuyu Mahallesi’nde hizmete açtığı Karavan Park, havanın ısınması ve bayram tatiliyle ziyaretçi akınına uğradı. 

Yaz aylarında talebin daha da artması beklenen Karavan Park, açıldığı günden bu yana 2 bine yakın karavan ve binlerce misafir ağırladı. Karavan Park’ı tercih edenler arasında 36 farklı ülkeden ziyaretçiler de bulunuyor. 

Başkan Seçer, Mersin Üniversitesi Mezuniyet Töreni’ne katıldı Başkan Seçer, Mersin Üniversitesi Mezuniyet Töreni’ne katıldı

AVRUPA KARAVANCILAR YOL AĞI ÜZERİNDE

Dünyanın en uzun ve gözde sahillerinden olan Konyaaltı sahiline yakın konumuyla öne çıkan Karavan Park, 4 bin 144 metrekare alana ve 55 karavan kapasitesine sahip. Avrupa Karavancılar Yol Ağına bağlanmış olan Karavan Park, bu ağın sağladığı ulaşım kolaylığı sayesinde birçok yabancı turiste de ev sahipliği yapıyor. Karavan Park, merkeze ve denize olan yakınlığının yanında, sağladığı imkanlar sayesinde de karavan tatilcilerinin öncelikli tercihi oldu.

LARA’YA DA AÇILACAK

Elektrik, altyapı, tuvalet, banyo, çamaşırhane, su gideri ve mutfak gibi imkanlar sayesinde misafirler tüm ihtiyaçlarına karşılık buluyor. Bayram tatilinde tam kapasite hizmet veren Karavan Park’a gösterilen rağbet dolayısıyla, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gelecek aylarda Muratpaşa ilçesi Lara bölgesine yeni bir Karavan Park açılması planlanıyor. 

Tatilini geçirmek için Antalya’yı tercih eden Mehmet Altuntaş, çevresinden duydukları ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Karavan Park’ı tercih ettiklerini belirtti. Altuntaş, “Planlı tatil yapamadığımız için karavan tatilini tercih ediyoruz. Burada ihtiyaç olan her şey var. Dört dörtlük bir yer olmuş. Herkesin eline sağlık. İkinci kez geliyoruz. Hatta tatili uzatmayı bile düşünmeye başladım. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bu tesis için teşekkür ederim” dedi.