Antalya Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayı içerisinde düzenleneceği çeşitli etkinliklerle kentlileri kültür ve sanatla buluşturmaya hazırlanıyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanlığı, mayıs ayının ilk haftalarında vatandaşları çeşitli etkinliklerle buluşturacak.  Etkinlikler kapsamında 2 Mayıs Salı günü saat 19.00’da İsmail Baha Sürelsan Eğitim Bölümü öğrencileri, Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Performans Sahnesi’nde müzik dinletisi gerçekleştirecek. İsmail Baha Sürelsan TSM İcra Heyeti “Selam Türkün Bayrağına” adlı seçkisiyle, 9 Mayıs Salı günü saat 20.00’ da Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Büyük Sahne’de olacak.

HIDIRELLEZ KUTLANACAK

Baharın müjdecisi olarak bilinen Hıdırellez, 5-6 Mayıs 2023 tarihlerinde Karaalioğlu Parkı içerisinde düzenlenecek şenlikle kutlanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası konserleri, Hıdırellez Masalı ve Masal Atölyesi, sanat çalışmaları ve atölyeler, interaktif ve geleneksel yarışmalar, Hıdırellez ritüel tanıtımları, yoga ve nefes terapileri, tiyatro gösterileri, dans gösterileri ve çeşitli müzik dinletileri şenlik programında yer alacak.