Ankara'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yılı kutlamaları kapsamında resmi geçit düzenlendi. TBMM'de TSK Armoni Mızıkası ve Mehteran Birliği'nin konseriyle başlayan resmi geçit, askeri birliklerin yürüyüşleriyle Ulus'taki 1'inci Meclis binası önüne kadar devam etti.

BAHÇELİ’DEN EMEKLİYE İKRAMİYE AÇIKLAMASI: “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ KONU ÜZERİNDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. İLERİKİ GÜNLERDE İNŞALLAH HAYIRLARA VESİLE OLUR” BAHÇELİ’DEN EMEKLİYE İKRAMİYE AÇIKLAMASI: “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ KONU ÜZERİNDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. İLERİKİ GÜNLERDE İNŞALLAH HAYIRLARA VESİLE OLUR”

Ankara'da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü nedeniyle resmi geçit yapıldı. Kutlama programı kapsamında, TSK Armoni Mızıkası ve Mehteran Birliği, TBMM ön bahçede konser verdi. Ardından Meclis önünden başlayan resmi geçit yürüyüşü, Ulus'taki 1. Meclis Binası önünde son buldu. Törene Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası ve Jandarma Genel Komutanlığı'ndan oluşan bando takımı katıldı. Bando takımının yanı sıra mehter takımının da yer aldığı resmi geçitte Kurtuluş Savaşı dönemi askeri üniformalarını temsil eden bölük ve askeri birlik de yer aldı. Yol kenarında toplanan vatandaşlar da resmi geçidi izledi ve zaman zaman alkışlayarak destek verdi.