Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ‘Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi’ne katılan öğrencilere yönelik kent gezisi düzenledi. Rahmi Koç Müzesi'nde define avı etkinliği ile başlayan gezi Ankara Kalesi surları ve cam atölyesindeki cam boyama etkinliği ile sona erdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ‘Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi’ne katılan öğrencilere yönelik kent gezisi düzenledi. Rahmi Koç Müzesi'nde define avı etkinliği ile başlayan gezi, Ankara Kalesi surları ve cam atölyesindeki cam boyama etkinliği ile sona erdi.

ABB, öğrenci dostu uygulamalarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ‘Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi’ne katılan öğrencilere yönelik kent gezisi düzenledi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik, Çocuk ve Aile Danışma Merkezi ekiplerinin düzenlediği kent gezisi, Rahmi Koç Müzesi’ndeki define avı etkinliği ile başlarken; Ankara Kalesi surları ve kale içerisinde yer alan cam atölyesinde cam boyama etkinliği ile sona erdi.

Eğitimlerin yaz boyu devam edeceğini belirten ABB Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürü Sevgi Karabulut, “Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık merkezi olarak ‘Dikkat ve Odaklanma’ eğitimine katılan çocuklarımız için kent gezisi düzenledik. İlk olarak Rahmi Koç müzesine geldik, daha sonra Ankara Kalesi’ni gezeceğiz ardından çocuklarımızla beraber cam boyama atölyesine gideceğiz. Gezimize katılan çocuklarımız ve ailelerimiz çok mutlu oldu" dedi.

ÖĞRENCİ VE VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR

Kent gezisine katılan öğrenci ve veliler memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

Selcan Topal (Veli): “Çocuklarımız dikkat ve odaklanma eğitimini çok sevdiler. Bizler de çok memnun kaldık. Öğretmenler eğitim boyunca çocuklarımızla yakından ilgilendi. Gezide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Ceylan Biçer (Veli): “Çocuklarımız için gerçekleştirilen eğitimden çok memnun kaldık. Bugün geziye katıldık, güzel vakit geçiriyoruz.”

Hayrünisa Kalender: “Rahmi Koç müzesi ile başlayan geziden çok memnun kaldım. Arkadaşlarımla eğlenceli vakit geçirdim.”

Osman Fahri Ulvi Sarı: “Gezi çok güzel geçiyor, çok eğleniyoruz.”

Semanur Seçir: “Gezide oyunlar oynadık, çok güzel vakit geçirdik. Herkese teşekkür ediyorum.”

Yaz boyu devam edecek olan eğitimle ilgili veliler, (0312) 507 34 63-73 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirken; İvedik Cad. No: 93/1 Yenimahalle adresinde hizmet veren Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’ne doğrudan başvurabilecek.