Bodrum Belediyesi, deprem bölgesinden dönen AKUT Bodrum ekibini ağırladı. Ekip, Başkan Aras’a, AKUT’a verdiği destekler dolayısıyla teşekkür etti. 

Bodrum Belediyesi, deprem bölgesinden dönen AKUT Bodrum ekibini ağırladı. Ekip, Başkan Aras’a, AKUT’a verdiği destekler dolayısıyla teşekkür etti. 

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum Operasyon Merkezi ekibi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a ziyaret ederek, Bodrum Sağlık Vakfı öğrencilerinin el emeği ile yapmış olduğu seramikten plaketi hediye etti. Ziyarete, AKUT Bodrum Ekip Lideri Zülüf Şeyda Yücel ile AKUT Bodrum gönüllüleri katıldı.

Bodrum Belediyesi Toplantı Salonu’nda bir araya gelen AKUT Bodrum ekibi ve Başkan Aras, afet durumundan önce hazırlıkların tamamlanması ve olası afet durumlarında yapılacak çalışmalara bir an önce başlanılması gerektiği konusunda ortak görüş bildirdi. Ayrıca arama kurtarma ve yangında ilk müdahale gibi eğitimlerin en kısa sürede başlaması gerektiği vurgulandı.

AKUT Bodrum ekibi, deprem bölgesinde yaptıkları arama kurtarma çalışmalarını ve yaşananları Başkan Ahmet Aras’a aktardı. Ekip, Bodrum Belediyesi’nin verdiği desteği her zaman hissettiklerini belirterek, afet durumlarında malzeme ve teçhizatta gereksinimlerinin bulunduğunu dile getirdi.

Başkan Aras, ekibin gereksinimi olan sırt çantası, uyku tulumu ve mat gibi malzemelerinin temini için ilgili birime talimat verdi; malzemelerin alımı ile ilgili destek vereceklerini söyledi. 

AKUT ekibi tarafından Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde belediye personeline “Afet Bilinçlendirme Semineri” verilmesi kararlaştırıldı.