İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa’nın İnegöl ilçesinde esnafı ziyaret etti. Akşener’e yaşadıkları sorunları anlatan bir saatçi, “İşlerde istikrarsızlık var. Bir bakıyorsun idare ediyor, bir bakıyorsun iyi değil. İnsanın tansiyonu gibi bir yükseliyor, bir iniyor” dedi.

Haber: MAHİR BAĞIŞ - Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa’nın İnegöl ilçesinde esnafı ziyaret etti. Akşener’e yaşadıkları sorunları anlatan bir saatçi, “İşlerde istikrarsızlık var. Bir bakıyorsun idare ediyor, bir bakıyorsun iyi değil. İnsanın tansiyonu gibi bir yükseliyor, bir iniyor” dedi.

Meral Akşener, bugün İnegöl’de esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Akşener, ziyaret ettiği bir saatçiye “İşler nasıl” diye sordu. Saatçi, Akşener’e, “İşlerde istikrarsızlık var. Bir bakıyorsun idare ediyor, bir bakıyorsun iyi değil. İnsanın tansiyonu gibi bir yükseliyor, bir iniyor” diye yanıt verdi.

“ALIM GÜCÜ DİYE BİR ŞEY YOK. BUGÜN ALDIĞINI YARIN YERİNE KOYAMIYORSUN”

Akşener, saatçiye bugün kaç müşteri geldiğini sordu. Günün ilk müşterisinin o anda dükkanda olduğunu öğrenen Akşener, müşteriye saati alıp almayacağını sordu. Akşener, “Esnaf boş geçilir mi” diyen gence sarılarak karşılık verdi.

Akşener, saat almak için dükkanda bulunan müşterinin de esnaf olduğunu öğrenince ona da işlerinin nasıl olduğunu sordu. Esnaf, Akşener’in sorusu üzerine şunları söyledi:

“Açılacak; temennimiz o şekilde. Alım gücü diye bir şey yok. Bugün aldığını yarın yerine koyamıyorsun. Bugün aldık sattığımız ürünü, malzemeciye verdiğimiz zaman üstüne cepten para koymak zorundayız. Bunun haricinde genel, diğer ülkelerde de biraz sorunlar var.”

Dükkan sahibine saatlerin fiyatlarını da soran Meral Akşener, “Gıcıklık olsun, geline alayım bir tane diyerek” bir saat satın aldı.

“FİYATLARIMIZ İKİYE, ÜÇE KATLADI. VATANDAŞ ALAMIYOR”

Daha sonra bir bisikletçiyi ziyaret etti. Bisikletçi, Akşener’e yaşadıkları sorunları anlatırken “İşlerimiz durgun. Kış mevsimi olduğu için genellikle durgun oluyordu, bu sene daha durgun. Fiyatlarımız ikiye, üçe katladı. Vatandaş alamıyor” dedi.

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU TOPLANDI. BAKAN BİLGİN: "ÜZERİNDE DURMAMIZ GEREKEN SORUN ENFLASYONUN GELİR DAĞILIMINI BOZUCU ETKİSİDİR” ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU TOPLANDI. BAKAN BİLGİN: "ÜZERİNDE DURMAMIZ GEREKEN SORUN ENFLASYONUN GELİR DAĞILIMINI BOZUCU ETKİSİDİR”

Bisikletçide çalışan bir genç de “Veresiye olayımız bitti. Kimse güvenemiyor. Bugün bir tane bisiklet sattık, çocuk bisikleti” diye konuştu. Genç, Akşener’in soruları üzerine yeni evlendiğini, biraz borcum olduğunu, anne ve babasını kaybettiği için düğününü kendisinin yaptığını söyledi. Akşener, asgari ücret aldığını ve eşinin çalışmadığını söyleyen gence “Asgari ücretle geçinebiliyor musun” diye sordu. Genç ise “Geçinmeye çalışıyorum” diye yanıt verdi.