AKSARAY'DA UMKE TATBİKATI

Aksaray'da Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), itfaiye ve 112 Acil Yardım ekiplerinin katıldığı tatbikat başarıyla gerçekleştirildi.

AKSARAY'DA UMKE TATBİKATI

Merkeze bağlı Kılıçaslan Mahallesinde yıkılmış bir binada gerçekleştirilen tatbikatta deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında yapılması gerekenlere yönelik teorik ve pratik uygulamalar aktarıldı.

Deprem sonrası yıkılmış bir binaya giren AFAD, UMKE, itfaiye ve 112 Acil Yardım ekipleri, göçük altında kalan yaralıları kurtardı. Kurtarılan yaralılar sedye üzerinde ambulansa taşınarak hastaneye kaldırıldı.

Çevre illerden de gelen arama kurtarma ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatta son teknoloji arama kurtarma cihazlarıyla kurtarma çalışması yaptı.

Başarılı geçen tatbikatta ekipler başarılı bir şekilde göçük altında kalan yaralıları kurtarırken, ayrıca yine göçük altında kalan bir köpek kurtarıldı. Vatandaşlardan tam not alan ekipler başarılı bir şekilde kurtarma çalışmasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER