Edirne’de 28. dönem için milletvekili seçilen 4 isim mazbatalarını aldı. AKP Edirne Milletvekili seçilen Fatma Aksal, "Seçimler huzur içinde demokratik bir şekilde geçti. Bu gösteriyor ki, bu ülkede birileri darbeyle iktidara gelemez. Demokrasimizin yerleşmesi anlamında 14 Mayıs seçimleri Türkiye’de bir milat oldu" dedi.

Bugün sırasıyla AKP Edirne Milletvekili seçilen Dr. Fatma Aksal, İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın, CHP Edirne Milletvekilleri Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan mazbatalarını Edirne Adliyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle aldı. Adliye önünde parti üyeleriyle toplu fotoğraf çektiren 4 vekil, ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

"BU ÜLKEDE BİRİLERİ DARBEYLE İKTİDARA GELEMEZ"

AKP Edirne Milletvekili seçilen Fatma Aksal, şunları kaydetti:

"28 Mayıs’ta tekrar bir seçimimiz var. Onun için rehavete kapılmak yok. Çalışmaya devam ediyoruz. 14 Mayıs’ta milletimiz sandıklara giderek rekor bir seviyede oy kullanarak milli iradeyi sandığa yansıttılar. Seçimler huzur içinde demokratik bir şekilde geçti. Bu gösteriyor ki, bu ülkede birileri darbeyle iktidara gelemez. Demokrasimizin yerleşmesi anlamında 14 Mayıs seçimleri Türkiye’de bir milat oldu.”

"BEN EDİRNE’NİN MİLLETVEKİLİYİM"

İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın ise şunları söyledi:

"Seçim süreci daha sonlanmadı. Pazar günü bir seçimimiz daha var. Demokrasimiz bu seçimden de alnının akıyla çıkacak. Ülkemiz için hayırlı olacak. Ben başta ülkemiz ve bölgemiz, Edirne’miz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sadece bana oy verenlerin değil, ben Edirne’nin milletvekiliyim. Özellikle bunu belirtmek isterim.”

"SAVAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, "Şimdi artık çalışma zamanı önce Edirne’mizin eksik kalan yatırımları için Edirne’mizin daha çağdaş bir kent haline gelebilmesi için çalışacağız. Sadece Edirne için de çalışmayacağız. Türkiye’nin de milletvekilleriyiz aynı zamanda… Ankara’da yapacağımız çalışmalardan bir tanesi PKK terör örgütünün kökünü kazımak olacak. Hizbullah terör örgütünün kökünü kazımak olacak. FETÖ terör örgütünün kökünü kazımak olacak. Hak, hukuk, adalet tecelli edilinceye kadar var gücümüzle çalışmaya, savaşmaya devam edeceğiz" diye konuştu.  

"ÖNÜMÜZDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YOL VAR"

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, "Dün bir çıta değildir, bizim için bizim önümüzdeki çıta hak, hukuk, adaletin yeşerdiği, herkesin mutlu yaşadığı gerçek anlamada fırsat eşitliğin ve ulusal bütünlüğün oluştuğu bir ülkeyi sağlamak bunu temin etmek. O yüzden önümüzde çok önemli bir yol var, bunu biliyoruz" dedi.