Akhisar Belediyesi, deprem bölgesinden ilçeye gelmek isteyen afetzedeler ile arama-kurtarma ekiplerinin tahliyesi için ulaşım imkanı sağlamaya devam ediyor.

Akhisar Belediyesi, deprem bölgesinden ilçeye gelmek isteyen afetzedeler ile arama-kurtarma ekiplerinin tahliyesi için ulaşım imkanı sağlamaya devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından afet bölgesinden ayrılmak isteyen yurttaşlar ile aralarında Somalı madencilerin de bulunduğu arama-kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerin tahliyesi, Akhisar Belediyesi tarafından yapılıyor. 

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatlarıyla şu ana kadar sosyal medya hesaplarından ya da telefon yoluyla iletişime geçerek ulaşım talep eden her yurttaşın talebi karşılandı. Akhisar Belediyesi personelinin koordineli çalışması sonucu deprem bölgesinden araç desteği isteyen 115 kişinin ilçeye getirildiği bildirildi.

Zor günlerin dayanışma içerisinde aşılacağına, yaraların el birliğiyle sarılacağına vurgu yapan Başkan Dutlulu, “Deprem bölgesi Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kayseri ve Osmaniye’den Akhisar’ımıza gelmek isteyen fakat ulaşım sorunu yaşayan depremzedeleri, ekip arkadaşlarımız sağ salim şehrimize ulaştırdı. Somalı madencilerimiz ile arama-kurtarma çalışmalarında çalışan gönüllü ekiplerimiz de çok şükür geldiler. Akhisar Belediyesi olarak tüm gücümüzle bu afetin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Şu anda iş araçlarımız ve teknik ekiplerimiz bölgede çalışmaya devam ediyor. Ulaşım sorunu yaşayan depremzedelerimizin tahliyelerine devam edeceğiz” dedi.