Akhisar Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına özel resim yarışması düzenlenecek. “Atatürk ve Cumhuriyetimizin 100.yılı“ konulu resim yarışması, 3 ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Yarışma sonucunda dereceye giren eserler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sergilenecek.

Akhisar Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü sebebiyle resim yarışması düzenleniyor. Atatürk ve Cumhuriyet'in 100. yılı" konulu yarışma 3 kategoride gerçekleştirilecek. 1. kategoride 6-9 yaş, 2. kategoride 10-13 yaş ve 3. Kategoride ise 14-18 yaş arası katılımcılar yarışacak.

“DERECEYE GİRENLERE NAKDİ ÖDÜLLER VERİLECEK”

Resim yarışmasına, fırçasına güvenen tüm gençler ücretsiz olarak katılabilecekler. 25 Ekim Çarşamba günü son başvuruların alınacağı yarışmada ödül töreni 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Yarışmada birinciye 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL, üçüncüye 1.000 TL ve 3 adet mansiyon ödülü olarak da 500 TL değerinde nakdi ödüller verilecek.

“TÜM GENÇLERİMİZİ BU ANLAMLI YARIŞMAYA KATILMAYA DAVET EDİYORUM”

Vatandaşların, daha fazla bilgi ve başvuru detayları için 'www.akhisar.bel.tr/resim-yarismasi' internet sitesini ziyaret edebileceğini belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Büyük bir coşkuyla kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında 'Atatürk ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı' konulu resim yarışması düzenliyoruz. Üretilen eserleri 29 Ekim’de sergileyeceğiz. Tüm gençlerimizi bu anlamlı yarışmaya katılamaya davet ediyorum” dedi.