İGDAŞ GENEL MÜDÜRÜ DR. MİTHAT BÜLENT ÖZMEN: "AFET ÖNLEM PROJELERİMİZE HIZ KAZANDIRDIK" İGDAŞ GENEL MÜDÜRÜ DR. MİTHAT BÜLENT ÖZMEN: "AFET ÖNLEM PROJELERİMİZE HIZ KAZANDIRDIK"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerden Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) giren 319 öğrencinin Türkiye’nin çeşitli illerindeki üniversitelere yerleştiğini açıkladı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet koruması altındaki öğrencilerin akademik başarısını artırmaya yönelik çalışmaları öğrencilerin üniversite sınav sonuçlarına olumlu olarak yansıdığını açıkladı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlığa bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altındaki ile koruyucu aile yanında bulunan 319 gencin üniversiteye girmeye hak kazandığını duyurdu. Bu gençlerden 165’i lisans bölümlerine, 154’ü ise ön lisans bölümlerine yerleşti.

Öğrencilerin yerleştiği bölümler arasında tıp fakültesi, psikoloji, diş hekimliği, mühendislik fakültesi ve hukuk fakültesi başta olmak üzere çok sayıda fakülte ve bölüm yer alıyor.