banner247

TRK KURSU

112 personeline yönelik olarak Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen Travma ve Resüsitasyon Kursları devam ediyor.

TRK KURSU
12 - 16 Ocak tarihleri arasında toplam 5 gün sürecek olan kurs, 22 katılımcı ile AKÜ’den bir öğretim görevlisi, Sağlık Müdürlüğü'nde görevli bir uzman doktor ve 7 Paramedik-ATT eğitimci ile yapılacak.

Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada bu kursların meyvesini sahada topladıklarını söyleyerek özellikle geçen haftadaki yoğun kış şartlarındaki üstün çalışmalarından dolayı 112 personeline teşekkür etti. Sağlık Müdürü Dr. Yemenici konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Biz sorumlulara düşen ilk ve en önemli vazifelerden birisi sizlerin meslekî yeterlilik ve eğitimlerinizi tamamlamanıza yardımcı olmaktır. Bizler de elimizden geldiği kadarıyla bu yönde emek ve zaman harcıyoruz.

Elbetteki bu işler bazen yorucu, bazen sıkıcı gelebilir hepimize. Ama sizlerin bu eğitimlerdeki azminizin somut karşılığını, vakalardaki başarılarınız ile alıyoruz. Bu açıdan bizim vermek istediklerimizi alırkenki disiplininize ve bunları uygulamadaki hassasiyetinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ulusal ve yerel basında da zaman zaman sizlerin başarı haberlerinizi gururla okuyoruz. Mesela yenilerde kolu kopan bir hastayı ve kopan kolunu en iyi şekilde hastaneye naklederek başarılı geçen ameliyatın önünü açtınız. Bunun gibi belki bilgisi bize ulaşmayan pek çok başarılı müdahalelerinizin temelinde bu eğitimlerinde payının olması bizleri ayrıca sevindiriyor.

Ayrıca geçen hafta yoğun kar yağışı altında, zaman zaman yol şartlarından dolayı, kendiniz zor durumda kalsanız bile mağdur olan vatandaşlarımıza ulaşmanız hepimizin takdirini kazandı.

Tabi bunda elimizdeki araç imkanını da belirtmemiz lazım. Her türlü yol ve hava şartlarına uygun hasta nakil araçlarımızın olması, bunların devletimizin imkanlarıyla bizlere tahsis edilmesi sizlerin de bizlerin de işlerini kolaylaştırdı.

Umuyorum bu eğitimler, sizlerin ufkunu açmaya, meslekî becerinizi ilerletmeye devam etsin."

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 03:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER