Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet'in 100. kuruluş yıl dönümü kutlamaları, Kozan ilçesindeki Kıraç konserinin ardından Seyhan ilçesi Güney Yıldızı Stadı’nda Pinhani konseriyle devam etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, siyasiler ve Adanalıların katıldığı konserde Cumhuriyet coşkusu üst seviyedeydi.

Konser öncesinde halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Kimsesizlerin kimsesi’ olan Cumhuriyet'i gençlere emanet ettiğini, Cumhuriyet'te fırsat eşitliği olduğunu, devlet okullarında okuyan çocukların en yüksek mevkilere kadar yükselebildiğini söyledi.

Başkan Zeydan Karalar, “Cumhuriyet böyle bir rejimdir. Daha güzel günlere birlikte yürüyeceğiz. Bugün Türkiye’nin çevresindeki birçok noktada savaş, ölüm ve kan var. Filistin’de yaşanan acıları görüyoruz. Başka yerlerde de savaşlar var ama biz Türkiye’de Cumhuriyetimiz sayesinde barış içinde yaşıyoruz” dedi.

Cumhuriyet'in 100. Kuruluş Yılı kutlamalarına devam edeceklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, hemşehrilerinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Daha sonra Pinhani konser verdi. Cumhuriyet kutlamalarına katılan Adanalılar, hem Cumhuriyet coşkusunu yaşadı hem de Pinhani şarkılarıyla unutulmaz bir gece geçirdi.