Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan ve Ceyhan ilçelerinde çeşitli köy ve mahallelere ziyaretlerde bulundu, halkla bir araya geldi.

Adana Büyükşehir Belediyesi, hizmet atağını hızlandırarak sürdürüyor. Başkan Karalar, iki mahalle merkezini daha Adanalıların hizmetine sundu. Başkan Karalar, Yüreğir Geçitli ve Ceyhan Kızıldere Mahalleleri’nde, vatandaşın birçok ihtiyacına cevap verecek mahalle merkezlerinin açılışını yaptı. Karalar, Kozan ve Ceyhan’da ise iftar, ziyaret, açılış ve vatandaşlarla buluşma programlarına katıldı. 

Ceyhan Başören ve Gümüldürlü köylerinde hemşehrileriyle bir araya gelen Karalar burada da yoğun ilgi gördü. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Ceyhan’da verdiği iftar programına katılan Karalar, huzur, barış ve kardeşlik ortamı istediklerini dile getirdi. 

CEYHAN’DA ÜRETİCİYE ÖNEMLİ DESTEK

Karalar, Ceyhan’da üreticiye dağıtılan ay çiçeği tohumu, süt sağma makinesi, koyun kırkma makinesi ve koyun yemi ile ilgili de bilgilendirme yaptı, sembolik dağıtım gerçekleştirdi.

Gelecek dönemde de kütüphaneler, kreşler, mahalle merkezleri yapmaya devam edeceklerini, otogar ve kültür merkezi inşa edeceklerini, 8 alt geçit ile Metro 2. Etap ve tramvay hattının yapılacağını, nostaljik tramvayın hayata geçirileceğini, yeni arıtmalar inşa edileceğini, Adana’nın dört bir yanında çok önemli yeni hizmetlerin halkla buluşturulacağını belirten Karalar, Adana’ya adadığı ömrünü, Adana için harcamaya devam edeceğini vurguladı. 

Kaynak: anka