Jandarma, şehit ailelerini unutmadı Jandarma, şehit ailelerini unutmadı

(ANKARA) - Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde Antakya Fuat Koku Sitesi'nde annesini, kız kardeşini, ağabeyi ve yeğenini kaybeden Döne Kaya, başlattığı adalet nöbetini Kuğulu Park’ta sürdürdü. Kaya, "Aradan bir buçuk yıl geçti. Daha ne kadar bekleyeceğiz? Dün Malatya’daki Kırçuval Oteli’nin ilk duruşması gerçekleşti. Sanık Koltuğunda tek bir kişi bile yoktu" dedi.

Depremde yakınlarını kaybeden Döne Kaya, 6 hafta önce başlattığı adalet nöbetine bu kez Ankara Kuğulu Park’ta devam etti. Kaya, burada yaptığı açıklamada, depremde Malatya’da yıkılan Kırçuval Oteli davasında sanık koltuğunda bir kişinin bile oturmamasına tepki göstererek, “6 Şubat depreminin üzerinden 488 gün geçti ama adalet hala sağlanmadı. Adalet sağlanana kadar devam edeceğim. Fuat Koku sitesinde annemi, kız kardeşimi, abimi ve 9 aylık yeğenimi kaybettim. Dosyamız hala soruşturma aşamasında ve belediye dosyayı tefrik edilmiş durumda. Ben bütün dosyaların birleşmesini ve soruşturmanın bu şekilde devam etmesini istiyorum” dedi.

 Kaya şunları söyledi:

“En kısa zamanda davanın açılmasını istiyorum. Aradan bir buçuk yıl geçti. Daha ne kadar bekleyeceğiz? Dün Kırçuval Malatya Otelinin ilk duruşması gerçekleşti. Sanık koltuğunda tek bir kişi bile yoktu. Bu otelin Elazığ Depremi’nde ağır hasar aldığı evraklarla tespit edildi. Ancak hiçbir sorumlu yargılanmadı. Yargı karşısına çıkarılsa bile hiçbir sorumluluk verilmiyor. Biz sadece inşaat mühendisi, yapı denetim ve müteahhit arasında soruşturmaların sürmesi istemiyoruz. Fuat Koku’nun 9 kat bina çıkmasına izin veren, belgelere imza atan, kamu çalışanlarının yargılanmaya dahil edilmesini istiyoruz. 6 Şubat depremi bir katliamdı. tekrar benzer acılar yaşansın istemiyorum.”

Kaynak: anka