ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 16-22 Şubat arasında Almanya, Türkiye ve Yunanistan'a ziyaretlerde bulunacak. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'ın yaptığı açıklamaya göre Blinken, 19 Şubat'ta Adana'daki İncirlik Üssü'nü ziyaret edecek. Blinken'ın ziyareti kapsamında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve diğer üst düzey yetkililerle bir araya geleceği kaydedildi. 

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 16-22 Şubat arasında Almanya, Türkiye ve Yunanistan'a giderek bir dizi temasta bulunacak. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'ın yaptığı yazılı basın açıklamasına göre, Blinken'ın ilk durağı 16 Şubat'ta yapılacak Münih Güvenlik Konferansı olacak. Blinken ardından 19 Şubat'ta Adana'daki İncirlik Üssü'nü ziyaret ederek, 6 Şubat'ta meydana gelen büyük bir yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ABD'den gelen personelin çalışmalarını inceleyecek. Ardından Blinken, Ankara'da mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek ve diğer üst düzey Türk yetkilileri ile de bir araya gelecek. 

ERDOĞAN: “HANIMEFENDİ SENİN BU İŞLERE AKLIN ERMEZ. PAPATYA ÇAYININ NE ZAMAN İÇİLECEĞİNİ DE BİLİRİZ, SANA DA REZENEYİ TAVSİYE EDERİZ. KİMİNLE UĞRAŞACAĞINI ÇOK İYİ BİLMEN LAZIM” ERDOĞAN: “HANIMEFENDİ SENİN BU İŞLERE AKLIN ERMEZ. PAPATYA ÇAYININ NE ZAMAN İÇİLECEĞİNİ DE BİLİRİZ, SANA DA REZENEYİ TAVSİYE EDERİZ. KİMİNLE UĞRAŞACAĞINI ÇOK İYİ BİLMEN LAZIM”

Blinken buradan Atina'ya giderek Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ve muhalefet partisi lideri Aleksis Çipras ile görüşecek.