Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) depremde zarar gören Kahramanmaraşlı esnafa destek olmak için düzenlediği ‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’, ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde bugün başladı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ailenizle birlikte gelin, dayanışmanın parçası olun” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) depremde zarar gören Kahramanmaraşlı esnafa destek olmak için düzenlediği ‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’, ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde bugün başladı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ailenizle birlikte gelin, dayanışmanın parçası olun” dedi. 

ABB, depremde zarar gören Kahramanmaraşlı esnafa destek olmak için harekete geçti. Depremlerde işletmeleri zarar gören Kahramanmaraşlı 100 esnaf, ‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’ kapsamında bugün Altınpark’taki ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde ürünlerini Başkentlilerle buluşturdu. 100 esnaf, ayakkabıdan giysiye, çantadan bakır ve gümüşe, kuruyemişten baharata ve yöresel ürünlere dek pek çok ürünü satışa sundu. Bugün itibarıyla kapılarını açan 'Dayanışma Günleri', 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

YAVAŞ: DAYANIŞMANIN PARÇASI OLUN

Başkan Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden bugün yaptığı duyuruda, ‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’nin başladığını belirterek, “Ailenizle birlikte gelin, dayanışmanın parçası olun” çağrısında bulundu.

KONAKLAMADAN LOJİSTİĞE HER TÜRLÜ DESTEK ABB’DEN

ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nin A Salonu depremzede esnafın rahatça satış yapabileceği şekilde hazırlanırken Ankara Büyükşehir Belediyesi, 100 esnafa lojistik desteğin yanı sıra konaklama desteği de verdi.

DEPREMZEDE ESNAF VE BAŞKENTLİLERDEN ABB’YE TEŞEKKÜR

‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’ için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden depremzede esnaf ve onlara destek olmak için alışveriş yapmaya gelen Başkentliler, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

Esnaf Sami Yorulmaz: Bu dönemde bize uzanan bir el oldular, bize uzanan yürek oldular. Bize online siparişler geldi, o siparişlerin içinde duygu, uzanan bir el vardı. Bu duyarlı milletin hepsi, elleri öpülesi bir millet. Hepsine teşekkür ederiz. Her uzanan el bizler için değerlidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANFA ekipleri ve Mansur Bey bize burada güzel bir imkan sağladı. Bütün uzanan eller Maraş’ımız için, deprem bölgesi için gönlümüze serpilen bir su oldu, sağ olsunlar.

Yurttaş Ayşe Çelikdelen: Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bölge esnafı için böyle bir organizasyon düzenlemesini çok beğendim. Çünkü onların çektiği acıyı biz de çektik.

Afet konutları için temel atıldı... 650 bin konut bir yıl içinde teslim edilecek Afet konutları için temel atıldı... 650 bin konut bir yıl içinde teslim edilecek

Yurttaş Tuncer Önüklü: Çok büyük bir felaket yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de böyle bir organizasyon düzenlemesi de çok iyi olmuş.

Yurttaş Numan Köylüoğlu: Esnafa destek olmak için biber, patlıcan ve tarhana aldık. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir organizasyon düzenlemesi çok hoşumuza gitti.

Yurttaş Aynur Köylüoğlu: Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Kahramanmaraşlı esnafı buraya getirerek satış yaptırması bizleri çok mutlu etti hem de içimizi rahatlattı. Biz de elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Esnaf Fethi Yılmaz: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bizlere destek vermesi bizleri sevindirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Esnaf Hasan Sami Aksüek: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey Kahramanmaraş’a ziyarete gelmişti. Kahramanmaraşlı esnaf olarak bu konu gündeme getirilmişti. O da ‘Hemen fuar organizasyonu yapalım ve Kahramanmaraşlı esnafımızı Ankara’da misafir edelim’ dedi. Bu düşüncesinden dolayı kendisine çok teşekkür ederiz. Bizim için deprem bölgesinden biraz uzaklaşmak aynı zamanda da deprem sürecinde çalışamadığımız süreci değerlendirme fırsatı oldu. Hepsinden önemlisi bir motivasyon oldu. Bizim için bu teklif çok değerliydi.

Esnaf İbrahim Aksüek: Öncelikle hepimize çok geçmiş olsun. Gerçekten çok büyük afet yaşadık. Bu süreçte yaralarımızı sarabilmek için bizlere böyle bir imkanın sunulması bizleri çok mutlu etti. Biz bölgemizde ayakta kaldığımız için şükrediyoruz ama şirketlerimizin de ayakta kalabilmesi için yeni pazar alanlarına ihtiyacımız olacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir organizasyon düzenlemesi bizler için de bir umut oldu. Mansur Başkan’ımıza ve görevlilere de teşekkür ediyoruz.

Esnaf Mert Yatalakoğlu: Öncelikle bizleri buraya getiren, konaklama imkanı sağlayan ve iş yapma fırsatı yaratan Mansur Bey’e teşekkür ediyorum.

Esnaf Burak Görgel: Ankara Büyükşehir Belediyesi sayesinde yarım kalan hikayemizi yapma fırsatı bulduk. Çok heyecanlıyız, bütün Ankara’yı fuara bekliyoruz.

Esnaf İdris Yırtıcı: Bizler için böyle bir organizasyon düzenleyen ve ortam sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’mıza teşekkür ediyorum. Elimizde olan ürünleri fuara getirerek sergilemeye başladık. Ortam çok güzel inşallah güzel geçer diye umuyoruz. İnanın çok güzel bir ilgi var.