Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yıktığı Pazarcık ilçesi Ördekdede Mahallesi’ne hiçbir yardım kuruluşunun gelmediğini belirten avukat Sercan Aran, “Akşam oldu ve halen Pazarcık Ördekdede Köyü’ne hiçbir yetkili kurum ulaşmamış. Akşam oldu ve bu insanlar aç, susuz yardım bekliyorlar” dedi.

Kahramanmaraş’ta merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yıktığı Pazarcık ilçesi Ördekdede Mahallesi’ne hiçbir yardım kuruluşunun gelmediğini belirten avukat Sercan Aran, “Akşam oldu ve halen Pazarcık Ördekdede Köyü’ne hiçbir yetkili kurum ulaşmamış. Akşam oldu ve bu insanlar aç, susuz yardım bekliyorlar” dedi.

Kahramanmaraş’ta sabah saat 04.17'de 7.7, öğlen saat 13.24’te 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, birçok çevre ilde hissedildi. Bölgede hala arama kurtarma çalışmaları sürerken depremden etkilenen bazı bölgelerde ise vatandaşlar yardımın gelmediğini ve acil yardım taleplerini sosyal medya hesaplarından duyurmaya çalışıyorlar.

Avukat Sercan Aran, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Ördekdede Mahallesi’nde birçok evin yıkıldığını, AFAD’ın hala bölgeye gelmediğini ve bölge halkının kendi imkanlarıyla arama kurtarma faaliyetlerini sürdürdüğünü sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurdu:

“Görüntüler Pazarcık Ördekdede köyünden. Kuzenim evlerin tamamının yıkıldığını, göçük altındakilere ulaşamadıklarını, kendi imkanları ile ısınmaya çalıştıklarını, AFAD’a haber verdiklerini ancak halen hiçbir ekibin gelmediğini söyledi…

“AKŞAM OLDU VE HALEN HİÇBİR YETKİLİ KURUM ULAŞMAMIŞ”

TİP, 'DEPREM SUÇLARI RAPORU'NU AÇIKLADI. AHMET ŞIK: "BU ORGANİZE SUÇUN BAŞINDAKİ KİŞİ FUAT OKTAY, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA ASIL FAİLLERDEN BİRİSİDİR" TİP, 'DEPREM SUÇLARI RAPORU'NU AÇIKLADI. AHMET ŞIK: "BU ORGANİZE SUÇUN BAŞINDAKİ KİŞİ FUAT OKTAY, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA ASIL FAİLLERDEN BİRİSİDİR"

10’u çocuk 30 a yakın cenazeyi köylüler kendi imkanları ile çıkarmışlar. Halen ekipman olmadığı için ulaşamadıkları haneler var. Akşam oldu ve halen hiçbir yetkili kurum ulaşmamış. Akşam oldu ve bu insanlar aç, susuz yardım bekliyorlar.”