‘3. Marmaris Kitap Günleri’ sona erdi. Çok sayıda yazar ve kitabevinin katıldığı kitap günlerini bu yıl 40 bin okuyucu ziyaret etti. 

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Marmaris Kitap Günleri, onlarca yazar ve on binlerce okuyucuyu buluşturdu. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın onur konuğu olduğu 3. Marmaris Kitap Günleri, 20 Temmuz ile 12 Ağustos arasında gerçekleştirildi. Kitap fuarını bu yıl yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.

Saman İskelesi’nde kurulan kitap günlerine 16 yazar ve 30 yayınevi katıldı. Prof. Dr. İlber Ortaylı, Metin Uca, Mustafa Balbay, Sinan Meydan, Şükrü Erbaş başta olmak üzere Türkiye’nin tanınmış isimlerinin yanı sıra Marmaris’in yerel yazanlarının da ağırlandığı kitap günlerinin açılış kurdelesini Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, İlber Ortaylı ve Metin Uca kesti.

TV programcısı ve gazeteci Metin Uca’nın ‘Bunu mu Demek İstedim’ isimli tek kişilik gösterisi ile başlayan etkinlik İlber Ortaylı’nın ‘Dün Bugün Yarın’ adlı söyleşisi ile devam etti. Tarihçi ve yazar Sinan Meydan’ın da bir söyleşiye katıldığı etkinlikte Şükrü Erbaş şiir dinletisiyle sevenleriyle buluştu. 

Marmaris’i kültür, sanat ve edebiyatla buluşturmak için birçok etkinliğe imza attıklarını söyleyen Başkan Oktay, “Hedefimiz Marmaris’in adının kültürle, sanatla da anılması. Halkımızın kitap günlerine gösterdiği ilgi hepimizi mutlu etti. Katılan tüm yazarlara ve yayınevlerine teşekkür ediyorum. Gelecek sene görüşmek üzere” dedi.