Mezitli Belediyesi, yaklaşık 13 kilometrelik sahil güzergahında kapsamlı bir proje başlattı. Davultepe bölgesinden şehrin doğusuna doğru başlayan sahil yolu çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Neşet Tarhan, “Sahillerimizi fiziki olarak çok güzel hale getirdik ve yarım kalan kısımlarının da çalışmalarına başladık” dedi. 

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli sahil şeridi boyunca yaya yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve peyzaj donatı alanları oluşturulacağının bilgisini verdi. Yaya yürüyüş yolu, vatandaşların fiziksel sağlığını korumak amacıyla tartan pist olarak tasarlandığını açıklayan Tarhan, şunları kaydetti:

“Mezitli’miz, Türkiye'deki en güzel sahillerden birine sahip. Uzunluğu yaklaşık 15 kilometre olan sahilimiz var. Sahillerimizi fiziki olarak çok güzel hale getirdik ve yarım kalan kısımlarının da çalışmalarına başladık. Geçtiğimiz günlerde aydınlatmasını tamamladık, bu yıl da yürüyüş ve bisiklet yolunu daha modern hale getiriyoruz. Sadece yürüyüş yolu, tartan zemin ve bisiklet yolu yapmıyoruz. Lavabo, duş kabinleri, soyunma odası ve gençler için bazı bölgelerde kafe ve kütüphane gibi olanakları da düşünüyoruz. Davultepe bölgesinden başlayarak doğu ve batı istikametlerinde çalışmalarımızı sürdürerek sahil şeridini tamamen yenileyeceğiz. Görev süremiz boyunca ilçemize birçok hizmet sunduk ve bu çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz.”

 

Kaynak: anka