BOLU UMKE 12 KASIM'I UNUTTURMADI!

BOLU UMKE 12 KASIM DEPREMİ NEDENİYLE BELEDİYE ÖNÜNE STAND AÇARAK,ZİYARETÇİLERE DEPREM KONUSUNDA VE UMKE ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ. 12 KASIM ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE UMKE DIŞINDA AFAD,İTFAİYE,KIZILAY VE STK DA YER ALDI. VATANDAŞLARIN İLGİYLE KARŞILAĞI STANDI BOLU VALİSİDE ZİYARET EDEREK ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI.

BOLU UMKE 12 KASIM'I UNUTTURMADI!
12 Kasım depreminin tarihteki acı olayların başında yerini aldığını ifade eden Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları şu ifadelere yer verdi; “15 yıl önce 12 Kasım 1999’da meydana gelen ve İlimizde de 48 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, 353 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olan Düzce depremi, ülkemizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak, tarihteki yerini almıştır. Asrın felaketi olarak isimlendirilen bu büyük depremde kaybettiğimiz canların acıları hala yüreğimizdedir.

Devletimiz ve milletimiz, bütün zor ve acılı günlerde olduğu gibi, bu felaketten sonra da, birlik ve beraberlik halinde hareket etmiş, yaraların sarılması ve yeniden yapılanma çalışmaları için olağanüstü bir gayret göstermiştir. Ancak yaşadığımız bu depremler bir gerçeği ortaya çıkarmıştır." "Ülkemiz ve özellikle bölgemiz deprem riski altındadır ve biz bu gerçeği göz ardı etmeden şehirleşmek, yapılaşmak ve yaşamak zorundayız. Depremler her zaman olacaktır. Önemli olan bu depremlerde can kaybının olmamasıdır. 12 Kasım depreminin yıldönümünde, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, bir daha böyle afetler yaşanmamasını temenni ediyorum."

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER