Zonguldak'ta heyelan nedeniyle tek katlı müstakil ev yıkıldı. Anne ve oğlunun kurtarılması için çalışma başlatıldı. Anne ve oğlu aranırken meydana gelen ikinci heyelanda da arama-kurtarma ekibi toprak altında kaldı. 2'si ağır olmak üzere 21 kişi yaralı kurtarıldı, enkaz altındaki anne ve oğlunu kurtarmak için ekipler çalışıyor.


Zonguldak'ta etkili olan yağış sonucu dün saat 19:00 sıralarında Asma Mahallesi Tulumba Sokak'ta heyelan meydana geldi. Sokakta bulunan tek katlı müstakil ev, üzerine gelen toprak ve kaya parçalarının etkisiyle yıkıldı. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye AFAD, itfaiye, polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Heyelan sonucu kayan toprağın altında Perihan Çakar ile oğlu Sait Çakar kaldı.

İKİNCİ BİR HEYELAN DAHA OLDU ÇOK SAYIDA KİŞİ YARALANDI
Kentte etkili olan yağış sonucu Asma Mahallesi Tulumba Sokak'ta heyelan meydana geldi. Sokakta bulunan tek katlı müstakil ev, üzerine gelen toprak ve kaya parçalarının etkisiyle yıkıldı. İhbar üzerine bölgeye AFAD, itfaiye, polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Evde olduğu değerlendirilen anne ve oğlunun kurtarılması için çalışma başlatıldı.Öte yandan, ikinci bir heyelan daha oldu.


ARAMA KURTARMA EKİPLERİ DE HEYELAN ALTINDA KALDI
Arama- kurtarma çalışmaları yapılırken ikinci heyelan meydana geldi. Kurtarma çalışmalarını yürüten ekipler, toprak altında kaldı.

Bölgeye çok sayıda ambulans, arama- kurtarma ekibi, Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan maden işçileri sevk edildi.

Heyelanın yaşandığı bölgedeki tüm vatandaşlar, tehlike sebebiyle alandan uzaklaştırıldı.

İSKİ, atık su hatlarını yeniledi İSKİ, atık su hatlarını yeniledi

Anne ve oğlunun heyelan altında kalıp yıkılan evin içinde olma ihtimaline karşı arama- kurtarma çalışması başlatıldı, çevrede de güvenlik önlemi alındı.


2'Sİ AĞIR 21 KİŞİ YARALANDI
Arama- kurtarma çalışmaları yapılırken ikinci heyelan meydana geldi. Kurtarma çalışmalarını yürüten ekip, toprak altında kaldı ve 2'si ağır 21 kişi yaralandı. Kurtarılan personelden 15'i taburcu oldu, 6'sının ise hastanede tedavileri sürüyor.

GÜNÜN İLK IŞIKLARIYLA ANNE VE OĞLUNU ARAMA ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

Editör: Alpaslan CAN