(ANKARA) - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Ülkü Ocakları Başkanı Ateş'in öldürülmesine ilişkin soruşturmada 22 şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi tamamlayarak 32. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderirken, 17 şüpheli hakkındaki soruşturmayı ise sürüyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 30 Aralık 2022'de Ankara'nın Çukurambar semtinde Sinan Ateş'in silahla öldürüldüğü, beraberindeki Selman Bozkurt'un ise yaralandığı saldırıyla ilişkin soruşturmanın bir bölümünü tamamladı.

Başsavcılık, "delillerin araştırılması, dijital materyallerin inceleme süresi ve soruşturma evresinde şüphelilerin tutuklulukta geçirdikleri süreyi'' dikkate alarak tutuklu 22 şüphelinin dosyasını ayırdı.

GENÇLERDEN TÜİK'İN "GENÇLERİN YÜZDE 54'Ü MUTLU" VERİSİNE TEPKİ: "HİÇ MUTLU DEĞİLİM. GEÇİNİLMEZ BU ÜLKEDE, YURT DIŞI ŞART" GENÇLERDEN TÜİK'İN "GENÇLERİN YÜZDE 54'Ü MUTLU" VERİSİNE TEPKİ: "HİÇ MUTLU DEĞİLİM. GEÇİNİLMEZ BU ÜLKEDE, YURT DIŞI ŞART"

Başsavcılık, bu şüpheliler hakkında "tasarlayarak öldürme", "öldürmeye teşebbüs", "suça azmettirme" ve "suça yardım etme" suçlarından iddianame hazırlayarak, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Adli kontrolle serbest bırakılan 17 şüpheli hakkındaki soruşturma ise sürüyor.