Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak'a yapacağı ziyarete ilişkin "Uzun yıllar sonra böyle stratejik bir anlaşmayı imzalayacağız. Iraklı dostlarımız da 'PKK terör örgütü' demese de ona yakın bir ifadeyi ilk defa kabul ettiler. Bu da memnuniyet verici" dedi.

Merkez Bankası'nın TL mevduat ve KKM hesaplarına uygulanan zorunlu karşılık oranlarını artırdığı tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı Merkez Bankası'nın TL mevduat ve KKM hesaplarına uygulanan zorunlu karşılık oranlarını artırdığı tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, bugün TBMM'de AKP'nin grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak'a yapacağı ziyaret ve terörle mücadele kapsamında oluşturulacak güvenli bölgeye ilişkin soru üzerine terörle mücadele faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Güler, "Planlamalarımızı yaptık, onlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız pazartesi günü Irak'ta. Uzun yıllar sonra böyle stratejik bir anlaşmayı imzalayacağız inşallah. Iraklı dostlarımız da 'PKK terör örgütü' demese de ona yakın bir ifadeyi ilk defa kabul ettiler. Bu da memnuniyet verici” dedi.

“Bölgede güvenli hat oluşturulacak mı” sorusu üzerine Güler, “30 kilometre güvenli hat oluşturulmuş durumda ancak orada yapmamız gereken bazı işler de var onları hallediyoruz” yanıtını verdi.

Güler, yapılması gereken işlerin ne olduğunun sorulması üzerine de “Gara var, Kandil var diyoruz uğraşmayalım mı onlarla? Onlarla da uğraşacağız" diye konuştu.