(İZMİR) - Çiğli Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Sasalı Kuş Cenneti’nde bisiklet turu düzenlendi. 

Şehitkamil'de kurban kesimi, hijyenik ortamlarda yapıldı Şehitkamil'de kurban kesimi, hijyenik ortamlarda yapıldı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Çiğli’de “Futbol Turnuvası ve Sporcu Sağlığı” seminerinin ardından bisiklet turu ile devam etti. Kuş Cenneti'nden başlayan bisiklet turu, Sasalı Sosyal Tesisi’nde son buldu.

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız’ın da katıldığı etkinliğe bisikletseverler yoğun ilgi gösterdi. Başkan Yıldız ve Meclis üyeleri de varış noktasına kadar pedal çevirerek etkinliğin keyfini çıkardı. 

Bisiklet turu öncesinde vatandaşlar ile sohbet eden Başkan Yıldız, şunları söyledi:

“Öncelikle herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Spora ve sporcuya verdiği değerden ötürü Büyük Önderimiz Atatürk’ü minnetle anıyorum. Çiğlili komşularımız için hazırladığımız programla 19 Mayıs’ı kutlamaya devam ediyoruz. Ben de sizler gibi sporu hayatımın merkezinde tutmaya özen gösteriyorum. Vakit buldukça yürüyüş yapıyor ve futbol oynuyorum. Bu güzel etkinlikte sizlerle beraber olduğum için de ayrıca mutluyum. Çiğli Belediyesi olarak, çocuklarımız ve gençlerimizin sporla olan bağını kuvvetlendirmek için çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam edeceğiz.”Kaynak: anka