(BALIKESİR) - Altıeylül Belediyesi’nin görme engelli vatandaşlar için açtığı Kur’an kursu düzenlenen etkinliklerle tamamlandı.

Altıeylül’de görme engellilere yönelik açılan Kur’an kursunun dönem sonu programı, Abdülhamid Han Gelişim Merkezi çok amaçlı salonda yapıldı. Programda, Altıeylül Müftülüğü’nün desteklediği kursta eğitim-öğretim gören 10 görme engelli öğrenci dönem içerisinde öğrendiklerini sergiledi.

Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman’ın katılım sağladığı programa; Diyanet İşleri Başkanlığı Altıeylül İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan, Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Durmaz, Altıeylül Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı Melek Gezgin, Türkiye Görme Engelliler Balıkesir Şube Başkanı Şahabettin Gökten, Görme Engelliler Kuran Kursu Öğretmeni Feyza Arslan,  Altıeylül Müftülük Engelli Koordinatörü Bayram Altıntaş, Kasaplar Camii İmam Hatibi Cengiz Bilgiç, öğrenci aileleri ve vatandaşlar katıldı. 

Programda konuşan Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman, şunları dile getirdi:

Çiğli Belediyesi, Masa Tenisi Kurum ve Kuruluşlar Ligi'nde şampiyon oldu Çiğli Belediyesi, Masa Tenisi Kurum ve Kuruluşlar Ligi'nde şampiyon oldu

“Bu güzel günü bizlere yaşatan siz değerli öğrencilerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. ‘Oku’ emrini yerine getiren ve yerine getirmek için çaba sarf eden, bu imkanları bu kardeşlerimize sunan herkesten Allah razı olsun. Hz. Ali Efendi’miz şöyle buyuruyor: ‘Bana bir harf öğretenin, 40 yıl kölesi olurum’ ve hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Engel diyorlar, engel insanların kalbinde, imanlarında olmasın.”

Diyanet İşleri Başkanlığı Altıeylül İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan da “Görme engelli öğrencilerimizin yüce kelamımız Kur'an-ı Kerim’i öğrenme konusundaki gayretlerini ve azimlerini takdirle karşılıyor, başta kurs hocamız olmak üzere tüm emeği geçenlere  ve ailelerine can-ı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Görme Engelliler Kur’an Kursu Öğretmeni Feyza Arslan ise şöyle konuştu:

“İlim yolculuğunda eriştiğimiz bu menzilde sizlerle paylaştığımz bu programımız 10-16 Mayıs Engelliler Haftası akabinde yapılması hoş bir tevafuk oldu. Malumunuz ki her sağlıklı bir insan engelli adayıdır. Engelli insanların da sağlıklı olanlardan herhangi bir farkı yoktur. Onlara doğru eğitim verildiğinde en az sağlıklı insanlar kadar başarılı olmaktadırlar. Burada bulunan arkadaşlarımız bu durumun en güzel örneğidir.”

Kaynak: anka