Bakan Akdağ: Yıpranma Payında Cumhurbaşkanımız Ne Dediyse O Olacak

Bakan Akdağ: Yıpranma Payında Cumhurbaşkanımız Ne Dediyse O Olacak

Bakan Akdağ: Yıpranma Payında Cumhurbaşkanımız Ne Dediyse O Olacak

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ı ziyaret etti. Yapılan ziyarette Genel Başkanımız Önder Kahveci İkinci fazda sağlık çalışanlarının talepleri yer bulursa çok memnun olacaklarını kaydederek sağlık çalışanlarının taleplerini içeren biri dosyası Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a sundu.

Sosyal Diyalog Talebimize Olumlu Yaklaşım
Ziyarette Genel başkanımız tarafından sağlık çalışanlarını döner sermayelerin arttırılması ve emekliliğe yansıtılması, yıpranma payının hayata geçirilmesi, ek göstergelerin 3600 olması, iş yükünün azaltılması için daha fazla istihdam ve kadro taleplerinin karşılanması  gibi temel talepler gündeme getirdi. Döner sermaye ile ilgili düzenleme yapılması gerektiğini belirten Genel başkanımız Önder kahveci bu düzenlemelerin hazırlık sürecinde sosyal diyaloğun açık olmasını ve sendikalarında sürece dahil edilmesini istedi. Bakan Akdağ’da sosyal diyalogdan yana olduğunu kaydederek her fikre açık olduklarını belirtti. Sahada olanlarla fikir alışverişinde bulunmanın önemine dikkat çekti. 

Yıpranma Payı 5 Yıla 1 Yıl Olacak.
Yıpranma payında Sayın Cumhurbaşkanını ifade ettiği gibi 5 yıla 1 yılın hayata geçmesi gerektiğini belirten Genel başkanımız Önder kahveci “ daha önce yayınlanan taslakta nöbete göre yıpranma payı düzenlenmişti. 2.5 yıl yıpranma payı almak 82 yıl çalışılması gereken asla kabul edilemeyecek bir durum vardı.  Sayın Cumhurbaşkanımız da referandumdan sonra sağlık çalışanlarına 5 yıla 1 yıl olmak üzere yıpranma payı verileceğini belirtmişti. Biz adaletli bir şekilde mağduriyet olmadan bunun hayata geçmesini istiyoruz' dedi.
Yıpranma payı ile ilgili olarak konuşan Sağlık Bakanı Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ ise “ Sayın cumhurbaşkanımız ne dediyse o . Yıpranma payı kendilerinin ifade ettiği gibi olacak. Biz kanunu öyle hazırlıyoruz.' dedi.

Hizmetliler İçin Çalışma Yapılacak
Hizmetlilere memurluk kadrosu verilmesi için düzenleme yapılması talebimizde Genel başkanımız Önder kahveci tarafından Bakan Akdağ’a iletildi. Akdağ Bu konuyu da değerlendireceklerini ve çalışma yapacaklarını kaydetti.
 
Yeni Kapı Ruhu Korunmalı
Ziyarette Türkiye Gündemi de değerlendirildi. Genel Başkanımız Önder Kahveci Yenikapı ruhunun korunması gerektiğini belirterek Türkiye’nin buna ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Özellikle kamuda bunun sağlanması için gerekli çabaların gösterilmesini istedi. Sendikal ayrımcılığın son bulması gerektiğine vurgu yaparak çalışma barışını bozan ve huzurunu zedeleyen bu tür ötekileştirmelerin bitirilmesini istedi.

 Bakan Akdağ’da yeni kapı ruhunu canlı tutmanın önemli olduğunu ifade etti. Birlik ve beraberliğinin önemine vurgu yaparak Erzurum’da 15 Temmuz Gecesinde bu birlik ve beraberlik ruhunu gördüğünü, bu ruhun Türk milletinin mayasında olduğunu belirtti.  Sendikal ayrımcılığının kabul edilemez olduğunu belirten Akdağ bunu kimsenin yapmaması gerektiğini ifade etti. 
Ziyarette ayrıca Genel Başkanımız tarafından Sayın Bakan’a dokuma olarak hazırlanmış ay yıldızlı ay bayrağımız hediye edildi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER