SAĞLIK'TA DEPREM

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatındaki değişim devam ediyor. Bu hafta duyurduğumuz Çankırı Sağlık Müdürü ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanının görevden alınmasının ardından 10 genel sekreter daha görevden alındı. Hakkari, Şırnak, Yozgat, Muğla, Denizli, Sakarya, Giresun, Kırklareli, Samsun, Yalova Genel Sekreterleri görevden alındığı öğrenildi.

SAĞLIK'TA DEPREM
 TURAN BUZGAN DA GÖREVDEN ALINDI

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Doç. Dr. Turan Buzgan görevinden alındı. Buzgan Nisan ayında müsteşar yardımcılığından bu göreve atanmıştı.

 Bakanlığın yeniden yapılanması sonucu 2 Kasım 2011’de 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Türkiye Halk sağlığı Kurumu; “Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü, Verem Savaş Daire Başkanlığı, Sıtma Savaş Daire Başkanlığı, Kanser Savaş Daire Başkanlığı ve Aile Hekimliği Koordinatörlüğü” gibi birçok genel müdürlük, müstakil daire başkanlığı ve koordinatörlüğün” birleşmesiyle oluştu. Görev alanı ile ilgili konularda hem ulusal hem de uluslararası düzeyde kamu veya özel kurum ve kuruluşlarla bilimsel ve teknik işbirliği yapma yetkisine sahip. Bünyesinde 5 kurum başkan yardımcılığı, hukuk müşavirliği, denetim hizmetleri başkanlığı ve 30 daire başkanlığı bulunan Kurumun, merkez ve taşra teşkilatlarında yaklaşık 90 bine yakın personel görev yapıyor.

 DOÇ. DR. TURAN BUZGAN KİMDİR?

 1963 Bingöl Merkez doğumlu olan Buzgan, 1986 yılında Atatürk Üniversitesi Erzurum Tıp Fakültesinde mezun oldu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı olan Buzgan, 2004 yılında Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, 2005 yılında Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 2007 yılında Müsteşar Yardımcılığına atandı. 2010 yılında Doçentlik ünvanı alan Buzgan 2013 Nisan ayında Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına atanmıştı.

 http://medyasaglik.com

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER