Deprem Danışma Kurulu’nun 2017 1’inci Toplantısı Yapıldı

Deprem Danışma Kurulu’nun 2017 1’inci Toplantısı Yapıldı

Deprem Danışma Kurulu’nun 2017 1’inci Toplantısı Yapıldı

Deprem Danışma Kurulu 2017 yılı 1nci toplantısı 13 Temmuz 2017 tarihinde Başbakanlık AFAD Merkez Bina toplantı salonunda “Deprem Danışma Kurulu 2017-2019 yol haritasının ve faaliyet alanlarının belirlenmesi” gündemiyle toplanmıştır. Toplantıya AFAD Başkanı Sn. Mehmet Halis BİLDEN Başkanlık yapmıştır. Deprem Dairesi Başkanı Sn. Ulubey ÇEKEN tarafından geçmiş DDK faaliyetleri ile Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği ve Türkiye Deprem tehlike Haritası Revizyonu çalışmaları ile ilgili sunumlar yapılmış bu konuda kurul üyelerinden görüş ve önerileri alınmıştır.

Ayrıca Kurul üyeleri ülkemizde deprem konusunda yapılması gereken faaliyet alanlarına ilişkin görüş ve önerilerini sunmuşlardır.

Toplantı sonucunda; Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planı (UDSEP-2023) İzleme ve Değerlendirme Kurulu üyeliklerine ve Ulusal Deprem Araştırma Programı Yönlendirme Komisyonu üyeliklerine seçim yapılmıştır.

Deprem Danışma Kurulu’nun 2017-2019 faaliyet önceliklerinin belirlenmesine yönelik arzu eden Kurul Üyelerinin AFAD Başkanlığına kısa bir rapor iletmelerine karar verilmiştir.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
asbest
asbest - 12 ay Önce

bu kurulun bizden haberi var mı acep? kimsesiz çocuk gibi sahiplenen de yok bizi. ancak afet olunca mı akla geleceğiz...

SIRADAKİ HABER