"Acil Tıp Teknisyenleri Haftası" Kutlu Olsun

22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri Haftası nedeniyle Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici bir mesaj yayınladı

 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri Haftası nedeniyle Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici bir mesaj yayınladı.

Hasta memnuniyetinin, insanlara kaliteli sağlık hizmeti ulaştırmanın vazgeçilmez bir parçası olan ve görevlerine fedakârca devam eden ATT’leri bu hafta sebebiyle gündeme getirdiklerini belirten Dr. Yemenici, bu günler vesilesiyle aynı zamanda meslekî dayanışmayı da sağladıklarını ifade etti.

Dr. Yemenici, ATT’lerin, özellikle 112 servisinde teknik kurtarma ekiplerinin bir parçası olarak hastanın durumunu değerlendirmek ve hasta ileri düzeyde tıbbi bakım için uygun bir yere aktarılana kadar yeterli nefes ile solunum yolunu korumak ve kardiyovasküler dolaşımı sağlamak amacıyla gerekli acil tıbbi müdahaleleri gerçekleştirmek için eğitildiklerini belirterek;

“Her zaman vurguladığımız gibi sağlık hizmeti bir ekip işidir ve birlik beraberlik neticesinde başarıya ulaşılacak çalışmadır. Bu ekibin içinde Acil Tıp Teknisyeni (ATT) olarak görev yapan sevgili meslektaşlarımız da büyük bir önem taşıyorlar.

Biz Sağlık Müdürlüğü olarak kendilerinin eğitimleri için gerekli çalışmaları yapıyoruz. İstiyoruz ki aldıkları bu eğitimlerle tam vasıflı ve tecrübeli personel olmayı hak etsinler. Çünkü sağlıkta çağ atlayan ülkemize iyi yetişmiş bir ekip lazım.

Bu günler, bu haftalar aynı zamanda meslekî dayanışmayı da sağlayan güzel vesilelerdir. Bir araya gelme, varsa sıkıntılarımızı paylaşıp onlara çözümler bulma, beraberce organizasyonlar yapıp birbirimizi daha yakından tanıma fırsatıdır.

Ben bu vesileyle tüm ATT arkadaşlarımızın “Acil Tıp Teknisyenleri Haftalarını" kutluyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER