ZONGULDAK UMKE HASTA KURTARMA OPERASYONUNDA

Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı sebebiyle yolları kapanan köyde solunum sıkıntısı çeken 72 yaşındaki B.C.’nin imdadına UMKE ekipleri yetişti.

ZONGULDAK UMKE HASTA KURTARMA OPERASYONUNDA
 Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ballıca köyünde yaşayan emekli maden işçisi B.C. (72) solunum sıkıntısı şikayetiyle 112’ye başvurdu. Ancak köy yolunun yoğun kar yağışı sonucu kapalı olması sebebiyle 112 ekipleri hastanın evine ulaşamadı. Bunun üzerine UMKE ekipleri iki UMKE aracı ve bir paletli ambulans ile harekete geçti. Kar kalınlığının yaklaşık bir buçuk metreye ulaştığı köyde UMKE’nin kar savaşçıları nefes kesen bir yolculuk sonucunda evinden İl Özel İdaresi ekipleri tarafından alınan B.C.’ye ulaştılar. Hastayı İl Özel İdaresi aracından alan UMKE timleri vakaya olay yerinde müdahale etmeye başladı. Daha sonra hastayı paletli ambulansa alarak müdahalelerini devam ettiren UMKE timleri hastanın kalbinin durmasına rağmen kalbinin tekrar çalışmasını sağlayarak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevkini sağladı.
8 UMKE personeli 3 UMKE aracı ve bir 112 ekibi olmak üzere toplam 4 araçla gerçekleştirilen kurtarma operasyonunda UMKE ekiplerinin zamanında müdahalesiyle B.C. hayata tekrar gözlerini açtı. Yaşlı adamın durumunun kritik olduğu bildirildi.

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER