CHP’Lİ ÖZTUNÇ CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ: "MEMLEKETİ AZICIK SEVİYORSA KONUŞMASIN ARTIK"

CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Trakya turunun ikinci gününde Edirne’den eleştirilerini sürdürdü. Çevre sorunları konusunda hükümetin duyarsız olduğuna dikkat çeken Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunarak “Memleketi azıcık seviyorsa, konuşmasın artık. Sussun biraz. Çünkü o konuştukça ekonomi daha berbat hale geliyor” dedi.

Yurt 03.06.2021, 15:23
CHP’Lİ ÖZTUNÇ CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ: "MEMLEKETİ AZICIK SEVİYORSA KONUŞMASIN ARTIK"

GÖKHAN TUZLADAN

CHP Doğa Hakları ve Çevre'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Trakya turunun ikinci gününde Edirne’den eleştirilerini sürdürdü. Çevre sorunları konusunda hükümetin duyarsız olduğuna dikkat çeken Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunarak “Memleketi azıcık seviyorsa, konuşmasın artık. Sussun biraz. Çünkü o konuştukça ekonomi daha berbat hale geliyor” dedi.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ

Marmara Denizi'nde deniz salyası istilasının sıradan bir doğa olayı olmadığını en büyük etkenin insan olduğunu hatırlatan Öztunç, bölgedeki balıkçıların yıllardır bu konuda uyarı yaptıklarını bildirdi.

Öztunç, “Balıkçılar, bu daha da büyüyecek daha da artacak, diye feryat ederken hükümet bu konuyu hiç umursamadı, kulağının üstüne yattı. ‘Aman ne olacak ki’ dedi. Geldiğimiz nokta da, insanların canlı olarak görebildiği bu görüntüler yaşandı. Şüphesiz küresel ısınma iklim değişikliği deniz suyunun 2, 2,5 derece ısınması bunlar en büyük etkenlerden birisi ama, bir başka etken de insan! Yani Marmara Denizi'nin kirletilmiş olması. Nasıl kirletiliyor? Kimyasal atıklarla evsel atıklarla kanalizasyon atıkları ile bu şekilde kirletildi” diye konuştu.

"GEL BERABER ERGENE'DE ÇİMELİM"

Dün Çorlu’da Ergene’nin yarattığı çevre felaketini yerinde görüp incelediklerini aktaran Öztunç bu konuda da şöyle konuştu:

“Gittik, gördük. Kokudan durulamıyor. Hükümet bunun temiz olduğunu iddia ediyor. 13 Kasım'da sayın Cumhurbaşkanı kongre yapıyor, video konferans yöntemi ile bölgeye bağlanıyor. Buradaki yetkililere arkadaşlara diyor ki; ‘Ergene nasıl akıyor temiz mi değil mi?’ diyor buradakiler ‘Evet temiz Sayın Cumhurbaşkanım’ diyorlar. Temiz değil kardeşim, kirli akıyor. Gelsinler görsünler insanın yanında yaşaması, oturması, evinde durması bile çok riskli, tehlikeli. Edirne'den çağrı yapmak istiyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum. Eğer siz Ergene'nin temiz olduğuna temiz aktığına inanıyorsanız buyurun gelin. Ben Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ana muhalefet partisinin Türkiye'nin ikinci büyük Partisi'nin Çevre ve Doğa haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak hazırım. Gel beraber istediğin yerde Ergene'de çimelim (yüzelim) Anadoluda çimelim derler. Gelir mi? Gelmez, gelemez. Çünkü kendi kabahatleri.”

CHP’Lİ BELEDİYELERİ SUÇLUYORLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ergene'nin kirletilmesi konusunda topu CHP’li belediyelere attığına dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönettiği ülkenin kanunlarını bilmiyor. Cumhurbaşkanı çıkıyor önceki akşam televizyonda Efendim Ergene'nin sorumlusu suçlusu Cumhuriyet Halk Partili belediyeler. Çevresi hep CHP'li belediyeler. Onlar denetlemiyorlar, temizlemiyorlar. Vicdan Sayın Cumhurbaşkanı! 

MARMARA DENİZİNİ BEKLEYEN TEHLİKE

Marmara Denizi’ndeki kirliliğin önlenmemesi durumunda büyük felaketin kaçınılmaz olduğunu ifade eden Öztunç “Marmara denizi bir iç denizdir. Böyle giderse, önce bataklığa sonra da çöle dönecek. Feryat ediyoruz. Bir an evvel tedbir alınmalı diyoruz. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yaptırdığı parasını verdiği belediyelerin arıtma tesisleri çalışıyor. Ama fabrikaların arıtma tesislerinin de çalıştırılması gerekiyor. Bir an evvel tedbir almamız gerekiyor”

KANAL İSTANBUL, MARMARA DENİZİNİN SON TABUT ÇİVİSİ OLUR

Konuşmasının bir bölümünde Kanal İstanbul konusuna da değinen Öztunç, “Şimdi kanal İstanbul diye bir Ucube çıkarttılar. Allah korusun gerçekleşirse, Marmara Denizi'nin üstündeki tabuta son çivi çakılmış olur. Yazık edilir. Kanal İstanbul yani ‘Talan İstanbul’ Marmara denizini bitirme projesidir. Marmara’yı cenazeye çevirme projesidir. Bu konuda uyarıyoruz” dedi.

CUMHURBAŞKANI EKONOMİYİ BİLMİYOR

Ülke ekonomi konusunda da değerlendirmelerde de bulunan Öztunç; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuşmasının ekonomiyi felakete sürüklüyor. Dolar aldı başını gitti. Dolar uçtu arkadaşlar. Ekonomi berbat durumda. Esnaf kan ağlıyor. Çiftçi kan ağlıyor. Anadolu'da Çiftçi kuraklıkla mücadele ediyor. Bir yandan da hükümetin yanlış politikaları ile mücadele ediyor. İşçi perişan, köylü perişan, emekli geçinemiyor. İnsanlar kuru soğana muhtaç olmuş durumdalar. Kuru ekmeğe muhtaç olmuş durumdalar. Sayın Cumhurbaşkanının hiç umurunda değil. Önceki akşam televizyona çıktı o konuştu, dolar yükseldi. Tayyip Erdoğan konuştu dolar yükseldi. Eğer sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memlekete azıcık faydada bulunmak istiyorsa, memleketi azıcık seviyorsa konuşmasın artık sussun biraz. Çünkü o konuştukça ekonomi daha berbat hale geliyor. Çünkü ekonomiyi bilmiyor. Çünkü söylemleri ekonomiyi perişan ediyor, darmadağın ediyor. ‘Bana yetkiyi verin dolar bakın nasıl düşecek, döviz nasıl düşecek’ diyen Cumhurbaşkanı neredesin? Millet sana yetki verdi. Millet sana kandı dolar 8.8 gördü arkadaşlar 8.8 tarihi rekor kimin dönemi? Recep Tayyip Erdoğan'ın döneminde. Yaparsa AK Parti yapar. Evet yaparsa AK Parti yaptı. AK Parti döneminde dolar 8.8 oldu.Hayaldi gerçek oldu. Evet Hayaldi gerçek oldu. AK Parti döneminde dolar 8.8 gördü Hayaldi gerçek oldu” dedi.

YOLSUZLUKLAR DEVAM EDİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç kayıp 128 Milyar Dolar nerede?” diye sordu. Bu parada fakir fukaranın, garip gurebanın, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğuna dikkat çeken Öztunç daha sonra şöyle devam etti.

“Hükümet yetkilileri bunu açıklayamıyor. Açıklayamadığı gibi belli ki artık gece rüyalarında da 128 milyarı görüyor. Tayyip Bey'in anayasa ile ilgili hazırladığımız teklif 128 madde diyor. Her şeyi 128'e bağlıyor. Tayyip Erdoğan devam edeceğiz, peşini bırakmayacağız, 128 milyar dolar nerede?

Bu devletin İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan Süleyman Soylu çıktı devletin televizyonunda dedi ki; ‘Bu mafya bir milletvekiline 10 bin dolar rüşvet veriyor’dedi.

Trakyalı Mustafa Şentop’a Trakya'dan Edirne'den sesleniyorum, serhat şehrinden sesleniyorum.10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi kim? Kaçamazsın bu sorunun cevabından. Beni ilgilendirmiyor, ben muhatap değilim, diyemezsin. Kim muhatap? Pakistan’daydı Pakistan meclis başkanı mı muhatap? Kim muhatap? Berber Ahmet mi muhatap? Kime soracağız, sana soracağız kardeşim. Sen, meclis başkanısın. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin onurunu itibarını korumak zorunda olan sensin. Hepimiz Milletvekilleri olarak töhmet altındayız. Bizi bu töhmet altından çıkartması gereken kişi sensin!”

MİLLETİN ERKEN SEÇİM TALEBİ VAR

Konuşmasının son bölümünde “Erken seçim” konusuna da değinen Öztunç bunu milletin istediğini söyledi. Öztunç bu konuda da şöyle konuştu:

“Erken seçim talebi, milletin talebi. Gittiğimiz her yerde esnaf diyor ki yeter! Bıktık, usandık. Köye gidiyoruz çiftçi diyor ki, bıktık usandık erken seçim. İşçi erken seçim istiyor. Emekli erken seçim istiyor. Bir pandemi sürecini yönetemediler. Bir aşı yapamadılar. Gerçi sayın cumhurbaşkanı üçüncü dozu yaptırmış. Millete bir doz yok, Tayyip Erdoğan'a 3.doz var. Böyle Cumhurbaşkanı olur mu? Önce milleti düşünmeyecek misin? Hadi bir doz yaptırdın. İki doz da yaptırdın. Yetmemiş gibi 3’ncü doz yaptırmış. Önümüzdeki ay 4’ncü dozu da yaptırır bir iki ay içerisinde.Vatandaş çok önemli değil.Önemli olan saraydaki beyefendi sağlıklı olsun gerisi önemli değil.Vatandaş bunu görünce bu mafya ilişkilerini görünce siyaset mafya ilişkilerini görünce vatandaş şu anda devleti yöneten Cumhur ittifakının üçlü sacayağından oluştuğunu görünce üçlü koalisyonun AKP, MHP ve MAFYA bundan olduğunu görünce vatandaş kendi Bakanlığı'na kendi şirketinden mal satan AK Partili Bakanı Ruhsar Pekcan’ı görünce erken seçim diyor. Biz de vatandaşın feryadını dile getiriyoruz. Erken seçim olmalı yürekleri yetiyorsa buyursunlar gelsinler seçim yapalım.

2023'te seçim var mı var. 2023'te sandıkta Cumhur ittifakına hoşçakal diyecek bu millet! Edirne Osmanlı'nın başkentliğini yaptı. Edirne'de Osmanlı kültürünü her yerde görürsünüz. Edirne Osmanlı'yı iyi bilir 2023'te en geç yapılacak bir seçimde Türk milleti bu millet Edirneliler Ak Parti hükümetine sandıkta üstüne basa basa söylüyorum sandıkta öyle bir Osmanlı tokadı vuracak ki; bir daha ayağa kalkamayacak AK Parti ile Cumhur ittifakı.”

banner257
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Oturduğunuz binanın 6.5 ve üstü büyüklüğünde bir depreme dayanacağını düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:12
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@