Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda; "Adalete duyulan güveni artırmak, böylece vatandaş-devlet ilişkisini de güçlendirmek, ancak bütün unsurlarıyla etkin, hızlı ve adil bir yargı işleyişiyle mümkündür" dedi.

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mutlu'nun mesajı şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti kuvvetler ayrılığı esasına dayanan anayasa sistemiyle tüm vatandaşlarının temel hak ve hürriyetlerini güvence altına alan demokratik ve sosyal bir hukuk devletidir. Sağlıklı işleyen bir hukuk sisteminin vazgeçilmez unsurlarından biri de dava ve savunma hakkıdır. Bunu, kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına tam bir sorumluluk bilinciyle yerine getiren avukatlarımız, temel bir kamu hizmeti yapmaktadır. Adalete duyulan güveni artırmak, böylece vatandaş-devlet ilişkisini de güçlendirmek, ancak bütün unsurlarıyla etkin, hızlı ve adil bir yargı işleyişiyle mümkündür. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk’ta 'Dünyada bir hak vardır ve hak kuvvetin üstündedir' diyerek adalet sistemin önemine dikkat çekmiştir.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeyrek: “Karbon salınımını azaltarak, binlerce ağacın kesilmesinin önüne geçiyoruz”  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeyrek: “Karbon salınımını azaltarak, binlerce ağacın kesilmesinin önüne geçiyoruz” 

Hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu vicdanının razı olacağı şekilde adaletin tecelli etmesi yönünde gayret gösteren başta Edirne Barosu avukatları olmak üzere tüm avukatlarımızın, Avukatlar Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum."