Yenişehir Belediyesi’nin yarıyıl tatilindeki çocuklar için ikincisini bu yıl düzenlediği Yenişehir Çocuk Oyunları Festivali sona erdi. Festival boyunca 7 bin çocuk birbirinden renkli tiyatro oyunlarını izledi.

Yenişehir Belediyesi’nin çocukların yarıyıl tatillerini verimli ve keyifli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği 2. Yenişehir Çocuk Oyunları Festivali kapsamında 7 tiyatro oyunu ve Şubadap Konseri çocuklarla buluştu.  

Çocuklarla birlikte oyunları izleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, şunları söyledi:

“Çocuklarımızın sanatla buluştuğu, tiyatro oyunlarını izleyerek keyifli vakit geçirdiği bu festival, onların gelişimine katkı sağlamak adına çok değerli bir fırsattı. Ailelerimizin desteği ve katılımıyla gerçekleştirdiğimiz festivalimizle çocuklarımızın sadece eğlenmelerini değil, aynı zamanda yaratıcılıklarını ve sosyal becerilerini de geliştirmelerini hedefledik. Çok yoğun bir ilgi oldu. Salonlar her oyunda ve her seansta doldu. Önümüzdeki yıl üçüncüsünü düzenleyeceğiz.”

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen festival ailelerden de tam not aldı. Torunuyla birlikte oyunları izlemeye gelen Süleyman Aksu, “Ben dedeyim. İlk defa çocuklarla ve torunlarla geliyorum. Onlardan daha çok ben mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuğunun telefon ve televizyondan uzaklaştığını belirten Ercüment Ota ise “Eşim hemen hemen her oyuna çocuğumuzu getirdi. Abdullah Başkana da çok teşekkür ediyoruz. Herkesin emeğine sağlık. Çocuğum için de çok faydalı oldu, evde kendi başına tiyatro yapıyor. Çocuğumuz iki haftadır televizyon ve telefonu kesti” diye konuştu.Kaynak: anka