Yenimahalle Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden çocuklar için sömestir tatilinde bir dizi etkinlik düzenleyecek. 

Yenimahalle Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden çocuklar için sömestir tatilinde bir dizi etkinlik düzenleyecek. 

Yarıyıl tatiline giren çocuklara yönelik olarak ilçede düzenlenecek etkinlikler kapsamında Yenimahalle Evleri’nde Sanat ve Eğlence Atölyeleri, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi salonlarında ise Tiyatro Festivali Çocuk Oyunları, Yenimahalleli öğrencilerle buluşacak.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek çocuk oyunları, 24 Ocak Salı günü Genco Erkal Salonu’nda ‘Kül Kedisi Müzikali’ ile saat 14.00’te başlayacak. Oyunun ikinci ve üçüncü seansları ise 25 Ocak Çarşamba günü saat 11.00 ve 14.00’te olacak. Festival, 31 Ocak Salı ve 1 Şubat Çarşamba günü saat 11.00 ve 14.00 seanslarıyla Yıldız Kenter Salonu’nda ‘Evimizi Kurtaralım’ adlı oyun ile devam edecek.

30 Ocak-3 Şubat 2023 tarihlerinde ise Barıştepe, Pamuklar, Çiğdemtepe, Kuzeyyıldızı ve Yakacık Yenimahalle Evlerinde atölye çalışmaları yapılacak. Geri dönüşüm, taş boyama, resim yapma, ebru çalışma, takı yapma, fotoğraf çekimi, butik örgü, seramik şekillendirme, kitap okuma ve oyun atölyelerinde çocukların görsel ve zihinsel gelişimleri desteklenecek.

Tüm çocuklara iyi tatiller dileyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şunları söyledi:

“GÜZEL YARINLAR ONLARLA MÜMKÜN”

“Çocuklarımızın gerek eğitim hayatında gerekse sosyal hayatlarında gelişimlerine katkıda bulunacak etkinlikler yapmaya devam ediyoruz. Amacımız çocuklarımızın yarınlara tam donanımlı bir şekilde hazırlanmasıdır. Bu konuda ailelere de büyük görevler düşüyor. Bir çocuğa verilebilecek en güzel hediye onlarla geçirilecek zamandır. Çocuklarımızla ilgilenelim, onları vatanına milletine hayırlı bireyler olarak yetiştirelim. Güzel yarınlar onlarla mümkün.”